Як підтримувати корпоративний дух своїх співробітників?
Часто у процесі роботи та в безперервному прагненні до збільшення показників успішності компанії, керівництво забуває про свій персонал.
Бізнес портал Wall Street склав рейтинг найнебажаніших роботодавців у США, до якого увійшли 11 компаній, більшість яких досить відомі: наприклад, Hewlett-Packard та Bank of New York Mellon. Фахівці порталу виокремили негативні моменти корпоративної культури для співробітників, яких слід уникати будь-якій фірмі, якщо керівництво її бажає працевлаштувати успішних спеціалістів.
Для організацій у вище згаданому списку були характерні такі моменти: відсутність тренінгів, розвиваючих програм, можливості кар’єрного зростання для працівників, низькі зарплати, та ін..
Цілком зрозуміло, що високий корпоративний тонус персоналу позитивно впливає на успішність усієї компанії.
Розглянемо 5 умов, які допоможуть створити необхідний корпоративний дух співробітників.
1. Мета
Кожен працівник повинен мати уявлення про основну мету діяльності компанії, стратегічні плани та цілі. Керівництво зобов’язане сформулювати перелік цінностей фірми, які підлеглі повинні розуміти і передавати клієнтам.
2. Оплата
Наявність конкурентного рівня оплати праці – великий плюс успішної компанії. Якщо директор виплачує працівникам зарплату нижче середньоринкової або невідповідну рівню доходам фірми, персонал відчуватиме, що його не цінують.
3. Можливості розвитку
Хороший працівник завжди прагне удосконалювати свої професійні здібності та знання. Персоналу необхідно забезпечити проведення тренінгів, навчання, створити умови для професійного розвитку.
4. Кар’єрне зростання
Гарантуйте працівникам у своїй компанії можливість кар’єрного росту. Підвищення чи надання керівної посади інколи буде набагато кращим стимулом до роботи та ефективності ніж збільшення зарплати. Особливо це стосується людей, для яких дуже важливою є кар’єра.
5. Дозвілля
Керівник, що дбає про своїх підлеглих, створює належні умови для їх відпочинку. Організовуйте корпоративні вечірки спільні мандрівки чи виїзди за місто з родинами. Спільний відпочинок в неробочій атмосфері зміцнить колектив.