Скільки платять за рідкісні професії

Професією доктора або юриста, менеджера з продажу або продавця нікого не здивуєш, вони добре відомі вже давно. Але останнім часом все частіше стали з'являтися нові і на перший погляд незрозумілі вакансії. Наприклад, хто такий «монітор» або «титестер» мало хто відповість правильно.
У нашій статті спробуємо дізнатися, які маловідомі фахівці популярні і затребувані сьогодні на ринку праці, і скільки їм платять.

Гринмейлерів

Інформації про таку професію практично немає ні в рекрутингових агентствах, ні на сайтах з працевлаштуванняРобота складається в недружнє поглинання компаній для інвестиційної діяльності (greenmail - корпоративний шантаж від імені невеликих акціонерів).
Ігор, гринмейлерів, ділиться особливостями своєї роботи.
«Був випадок, коли хедхантер пробував переманити мене в конкуруючу фірму на посаду інвестиційного директора. Він представився нібито від імені одного підприємства, яке нібито хотіло купити якусь компанію. Я не погодився на зміну робочого місця, але скористався нагодою і попросив у боса надбавки до зарплати. Мій шеф зрозумів, що таких професіоналів як я мало, і мені потрібно берегти », - ділиться досвідом Ігор.
Рекрутери не люблять завдання знайти рідкісного фахівця. Така робота вимагає великих зусиль, високого професіоналізму, нестандартних рішень, конфіденційності. Навіть після здається успішно проведених зустрічей і переговорів виконана робота може не принести бажаного результату.

На особливому рахунку

Пропозиції з працевлаштування на сайтах з працевлаштування в тематичних рубриках часто між собою дуже подібні. Але буває, трапляються і маловідомі вакансії, та ще й з високим рівнем оплатиНепопулярні посади можуть бути серед самих різних видів пропозицій: в банківському секторі, менеджменті, середовищ робітничих професій. Попит на маловідомі вакансії формує іноземні компанії, що працюють в сфері страхування, торгівлі, виробництва.
Зарплата у них істотно вище середньостатистичної. Наприклад, якщо юрист отримує близько 750 доларів США, то «правник в сфері технічного захисту інформації» може розраховувати на 1500 доларів США.

Рідкісні фінансисти

У страховиків можливі дві маловідомі спеціальності: актуарій і Affinity Manager. Робота актуарія полягає в статистичному аналізі і розробці методів обчислення тарифних ставок продуктів. Він повинен оцінювати індивідуальні та корпоративні ризики і визначати фінансово вигідні страхові схеми. Актуарій обчислює, скільки повинно бути фінансових ресурсів в страховика для його ефективної діяльності, розраховує тарифи, використовуючи методику математичної статистики і теорію ймовірності.
Здобувач на таку посаду повинен мати вищу математичну освіту, логічне мислення і добре розвинені аналітичні здібності. Від якості роботи актуарія залежить стійкість цілої страхової компанії. Зарплата - від 500 до 1400 доларів США.
Ще одна досить рідкісна посаду в сфері страхування, це Affinity Manager. Робота передбачає просування нового продукту фірми. Рівень оплати праці тут коливається в районі 1700-1800 доларів США.
Робота ризик-менеджером полягає в аналізі можливих моментів діяльності, що можуть призвести до негативних результатів. Така посада присутній в банках, лізингових, фінансових і кредитних компаніях. Зарплата - від 1000 до 2500 доларів США. Наприклад, рекрутингова компанія «ЕлітаПерсонал» шукала ризик-менеджера для лізингової фірми, яка працює виключно з сільгосптехнікою. Специфіка компанії значно звужувала сферу пошуку фахівця. Але і зарплату пропонували пристойну - 3500 доларів США.
Основними вимогами до кандидата на вакансію ризик-менеджера є: вищу економічну освіту за спеціальністю «Фінанси» або «Банки», знання нормативної бази НБУ, законодавства в сфері управління ліквідністю, міжнародних стандартів бухгалтерського обліку.

Промисловим шляхом

На другому місці після страховиків щодо попиту на рідкісні професії розмістилися компанії нафтогазового сектора: фахівці зі знанням англійської в сфері геофізики, геології, бурінні нафтогазових свердловин. Геологу і геофизику пропонують зарплати від 2000 до 3000 доларів США, керівнику бурових установок - 2500 - 6000 доларів США.
Інші галузі промисловості теж мають вакансії з високими зарплатами. Наприклад, інженер-конструктор на сталеливарному заводі може отримувати від 1500 доларів США, верхолаз-висотник - 1000 - 1200 доларів США. Фахівці з SAP (займаються установкою систем управління підприємства на базі програмного забезпечення німецької компанії SAP), зреінжинірингу (забезпечення внутрішньої автоматизації на підприємстві) можуть отримувати від 1500 до 3000 доларів США.

Їжа і ліки

Фахівці CRA (Clinical Research Assoсiate) або «монітори» контролюють проведення клінічних досліджень ліків та інших медпрепаратів на замовлення фармкомпаній. Це досить рідкісна професія, але вона користується великим попитом. Для такої роботи в світі шукають кандидатів з біологічним або фармацевтичною освітою, в Україні - з медичним або з фармацевтичним. На жаль, жоден вітчизняний вуз не готує таких фахівців. Моніторів клінічних досліджень сьогодні катастрофічно не вистачає. Роботодавці CRA переманюють досвідчених спеців з інших сфер - фармацевтики або медицини.
Кандидат на цю вакансію повинен володіти на високому рівні англійською мовою. Деякі фірми займаються перепідготовкою здобувачів до проведення моніторингу клінічних досліджень.
Зарплати у таких фахівців досить високі - на самому нижчому позиції Clinical Trial Assistant, асистент монітора, платять 500 доларів США. Монітор клінічних досліджень Clinical Research Assoсiate без досвіду роботи отримує 800 доларів США, з досвідом - від 1300 до 2000 доларів США.
Посада сомельє багатьом відома. Існує ще вакансія дегустатор чаю - титестер. Її теж можна віднести до маловідомих. Наприклад, титестер Андрій 5 років навчався в Англії, щоб працювати за цією спеціальністю в Україні. Зараз він займається створенням чайних купажів для реалізації в компанії його роботодавця. Тітестер повинен вміти розрізняти більше тисячі смакових відтінків чаю. Також Андрій консультує приватних осіб за чималі гроші. Зарплата на такій вакансії як у хорошого програміста - 2000-2500 доларів США.

Важкий випадок

Практично у всіх працівників рідкісних професій є певні ризики. У них досить обмежений вибір вакансій при зміні роботиМожна пробувати влаштуватися і в суміжні сфери, але для цього доведеться проходити перекваліфікацію або вчитися.
Рекрутери позитивно оцінюють в майбутньому перспективи розвитку маловідомих професій. Вони прогнозують, що через кілька років ця тенденція буде посилюватися. Наприклад, таке трапилося з андеррайтерами - фахівцями в страхуванні, які кваліфікують ризики страховиків і формують страхові портфелі. Розвиток страхового ринку стало причиною масового попиту на такі посади, і зараз професією андеррайтера мало кого здивуєш.

Можна з упевненістю сказати, що досить високий рівень оплати рідкісних спеціальностей і професій буде стимулом для зростання їх кількості. Люди будуть самі зацікавлені в перекваліфікації і зміну сфери діяльності.