7 перевірених способів підвищити вашу креативність на роботі

Творчість часто називають свого роду природним талантом, і кажуть, що йому не можна навчитися. Але фахівці довели, що ця думка неправильна. Креативність, якщо не повністю, то в значній мірі є результатом зовнішніх факторів.

Більшість психологів згодні з тим, що етап раннього дитинства має вирішальне значення на розвиток творчих здібностей в майбутньому. Також існують методи, які сприяють формуванню креативності та у дорослих. Зараз багато прогресивних роботодавців впроваджують рішення, спрямовані на творчий розвиток співробітників в своїх компаніях. Вони створюють такі умови, щоб підлеглі виявляли ініціативу, пропонували оригінальні ідеї і йшли на сміливі дії.

Розглянемо 7 простих і перевірених способів для підвищення ваших творчих здібностей.


1. Фізична активність

Дослідження, проведені в університеті Middlesex, показали, що фізичні вправи стимулюють творче мислення. Вчені порівняли результати роботи двох груп: працівників, які почали свій день з фізичної активності з тими, хто почав виконувати обов'язки без неї. Результати показали: творче мислення першої групи було на вищому рівні.

Якщо ви хочете, щоб ваш мозок працював набагато краще, давайте своєму організму фізичні навантаження. Не потрібно відразу бігти в спортзал і знемагати на тренажерах або тягати залізо. Досить буде годинної прогулянки в парку або їзди на велосипеді, ігнорування ліфта і легкої 15-хвилинної зарядки будинку.


2. Перерва на сон

Творча робота вимагає, щоб ваша голова завжди була сповнена ідей. Але навіть найкреативніші уми мають моменти «застою». Що робити, коли ви стаєте немов «заблоковані» і здається, що немає рішення проблеми? Дослідження, проведене в 2009 році в Каліфорнії, доводить, що допомогти в цьому може сон. Мова йде не про те, щоб дати вашому розуму заслужений відпочинок вночі, потрібно ввести його в фазу REM, коли вам щось сниться. Саме в цей момент мозок знаходиться в апогеї своїх творчих здібностей, і після пробудження він сильно активізується. Зауважимо, що зовсім недавно в Фінляндії роботодавці почали вводити денний сон для своїх підлеглих, щоб підвищити їх працездатність і креативність. Для цього директора навіть наймають спеціальних інструкторів, які допомагають співробітникам розслабитися і заснути.


3. «Ручна робота»

Пишіть від руки. Для багатьох ця рада звучить, ймовірно, так, як ніби їм кажуть викидати свої телефони і відправляти повідомлення за допомогою голубів. Іноді варто взяти олівець або ручку і «виплеснути» думки на папір. Виявляється, ручне лист задіє набагато більшу частину мозку, ніж друкування на комп'ютері.


4. Дві голови краще ніж одна

Індивідуальність сьогодні є надзвичайно цінною особливістю. Здатність самостійно мислити, швидко реагувати на поточні проблеми і творчо вирішувати їх - це те, що відрізняє нас від інших співробітників і буде оцінено. Однак образ самотнього генія, який в своєму задушливому і тісному кабінеті винаходить революційні ідеї - це міф. Навіть найвидатніші вчені завжди радилися з іншими людьми, намагалися знайти відповідь в різних дослідженнях і книгах. Іноді просту розмову з непрофесіоналом може дати вам новий погляд на проблему або свіжу ідею.


5. Безлад

Коли вас охоплює «творчий голод», нових ідей немає, ви часто починаєте наводити порядок навколо себе з надією, що в «стерильної» робочій атмосфері розум буде функціонувати на найвищому рівні. Тим часом, дослідження трьох вчених з університету Міннесоти доводить зворотне: розум любить невеликий безлад, і саме в таких умовах йому комфортно працювати. Причина проста: в легкому хаосі ви можете знайти нові натхнення, які не з'явилися б в повному порядку.


6. Реорганізація простору

Якщо вам не подобається безлад навколо вас, час від часу можна змінювати розташування робочих предметів, щось прибирати або додавати. Папку з документами переставте на іншу полицю, старий, зношений килимок для комп'ютерної миші замініть на новий, змініть заставку на ноутбуці. Кілька простих процедур буде досить, щоб ваш розум міг знайти нові стимули і знову використовувати свій потенціал.


7. Ситний сніданок

Сніданок - це найважливіший прийом їжі за весь день, особливо, якщо вас чекає напружений робочий графік. Їжа вранці повинна забезпечити до 40% денної норми калорій, тому вона повинна містити велику кількість здорових вуглеводів і жирів, які дадуть вам енергії. Через кілька хвилин після сніданку потрібно випити кухоль зеленого чаю або кави з молоком, які допоможуть вам бути більш креативними.