Майже половина бізнесу заявила про погіршення інвестклімату в Україні: головна проблема змінилася

Про зниження інвестиційної привабливості України заявили 48% опитаних іноземних інвесторів. При цьому 42% не спостерігають істотних змін і тільки 9% відзначили поліпшення, повідомила прес-служба Європейської бізнес асоціації (ЄБА) з посиланням на результати п'ятого щорічного опитування іноземних інвесторів, проведеного спільно з Dragon Capital і Центром економічної стратегії (ЦЕС).

Недовіра до судової системи очолило антирейтинг перешкод для закордонних інвестицій. Корупція опустилася на друге місце. Монополізація ринків і захоплення влади олігархами зайняли третю сходинку.

"Недовіра до судів вперше за п'ять років вийшло на перше місце серед перешкод до інвестування в Україну. Це підтверджує, що без справжнього оновлення суддівського корпусу під контролем громадськості і міжнародних партнерів будь-які спроби влади залучити інвестиції і підштовхнути економіку приречені на провал", - зазначив виконавчий директор ЦЕС Гліб Вишлінський.

Що стосується позитивного впливу на інвестклімат, то найбільш істотний вплив могла б надати ефективна боротьба з корупцією. Іншими важливими факторами стали б перезапуск судової системи і призначення на ключові позиції реформаторів з високою репутацією.

"У минулому році ми сподівалися на швидкі ринкові реформи, взяття під варту корупціонерів і перезавантаження інститутів влади професіоналами з міцними моральними переконаннями. За останні півроку ці надії змінилися розчаруванням від незрозумілої кадрової політики, яка вводилася на користь олігархів і корупціонерів", - додав генеральний директор Dragon Capital, президент ЄБА Томаш Фіала.

Найбільшою загрозою інвестори назвали дефолт по державних запозиченнях. Також до першої трійки увійшли відхід від демократичних цінностей і зміна геополітичного курсу. Ще загроза криється в занадто м'якою бюджетної та монетарної політики. На думку інвесторів, зрив домовленостей з МВФ є суттєвою загрозою після дефолту.

При цьому можливий локдаун зробить негативний вплив на інвестиційну активність, але помірне. Майже половина (47%) інвесторів, що працюють в Україні, не змінять свої плани, а 27% знизять або зупинять інвестиції.

Нагадаємо, за даними аудиторської компанії KPMG, 78% керівників українських компаній менше впевнені в перспективах довгострокового зростання світової економіки. А 79% менше впевнені в перспективах довгострокового зростання України.


Джерело: https://ubr.ua/finances/finance-ukraine/pochti-polovina-investorov-zajavila-ob-ukhudshenii-investklimata-v-ukraine-nazvana-hlavnaja-prichina-3897426