Що робити, якщо ви стали жертвою пресингу на роботі?
Відносини між співробітниками в колективі - дуже важлива деталь роботи. Щоб стати повноцінним членом команди, потрібно дізнатися якомога більше інформації про нові колег: їх людські якості, характер, ставлення до роботи, готовність до допомоги і т.д. Коли у вас буде вже ця інформація, тоді важливо для себе визнати, імпонують вам їх переконання, цінності, погляди на життя, чи ні.
Зазвичай людина, приходячи на нову роботу, намагається бути позитивно налаштованим, позитивним, ввічливий і готовий до виконання обов'язків. Не варто сильно показувати свою прихильність начальства, так ви ризикуєте викликати роздратування. Також не «піддакувати» лідерам - а то вас приймуть за підлабузника.
Непередбачувані події, або форс-мажор
Об'єктом неприязні і навіть ненависті колег в компанії часто бувають талановиті і успішні люди, співробітники з м'яким характером або навпаки - надто категоричні. Ніхто не може бути від цього застрахований. За кордоном дослідження пресингу на роботі приділяють багато уваги. Моббінгом називають всі види утисків на роботі, буллінг - те ж саме, але в особливо жорсткій формі, ну а босинг - це мобінг з боку керівника.
Якщо вас не кличуть на корпоративні вечірки, ігнорують, не передають вчасно інформацію, критикують, ображають, не призначають премію (в той час, коли інші її отримали), не помічають ваших професійних досягнень - з упевненістю можна сказати, що ви стали жертвою моббінга. Хоча, присутність одного з цих ознак цілком може і не свідчити про це. Наприклад, інформацію вам просто забули передати, деякі колеги пліткують не тільки про вас, а про всіх. У деяких фірмах моббинг неминучий для всіх новачків, як своєрідний ритуал «посвячення» в трудовий колектив.
Що робити, коли ви відчуваєте на собі пресинг з боку колег?
Потрібно постаратися дізнатися, хто був ініціатором такої ситуації. Подумайте, кому може бути вигідний «війна» з вами? Підготуйте дії по ліквідації конфлікту. Можна спробувати поговорити з лідером моббінга, з'ясувати його причини. Якщо такий крок не допоможе все з'ясувати, спробуйте порадитися з вашим керівником або менеджером з персоналу. Тільки потрібно бути дуже обережним, адже начальству може не сподобається вся ця ситуація. Звертатися до шефа потрібно в крайніх ситуаціях, коли пресинг вас в колективі заважає працювати і вводить вас в стан депресії.
Бувають ситуації, коли працівника може «виживати» і сам начальник. Якщо немає причин для звільнення, а бос вирішив від вас позбутися, він створить вам такі умови, що ви напишете заяву за власним бажанням.
Відступаємо, але гідно
Коли ви вирішили таки піти роботи, необхідно зробити це без негативних для вас наслідків. Відвертий і різкий прощальний спіч, удар дверима - це не ваші козирі. Після такого шеф ніколи не напише вам позитивні рекомендації, а скандальних і нервових співробітників нікому не треба. Тому постарайтеся піти так, щоб начальство про вас могло згадувати тільки добре.
Наостанок потрібно зазначити, що мобінг, він як сніжний ком, якщо не зупинити його спочатку, зробити це потім буде дуже важко. У колективах завжди цінується здорова і позитивна атмосфера. Більшість компаній цінує моральність, позитив і спокій, а скандалістів і витівників інтриг і пліток зазвичай не поважають.