5 порад успішного старту на новій роботі

Перший день на новому робочому місці - це один з найбільш пам'ятних моментів у вашій кар'єрі. Якщо ви добре до нього підготуватися, то зможете створити дійсно ідеальну основу для ефективної роботи.

Зазвичай перший день на новій роботі запам'ятовується як напружений і хвилюючий. Природно, ви хочете справити хороше враження про себе.

Також існує ризик піддатися спокусі бути пасивним і просто прийняти те, що відбувається навколо вас, головним чином тому, що ви ще не виконуєте свої безпосередні обов'язки. Однак уже на цьому етапі варто проявити активну позицію.

Незалежно від того, наскільки сильно ви вірите в свої компетенції і наскільки висока ваша впевненість, в перші дні на роботі ви можете відчувати стрес. Необхідно добре підготувати себе, щоб процес знайомства з новою компанією був швидким, успішним і безболісним.

Як же досягти цього?


1. Подбайте про свій зовнішній вигляд

Кожна компанія має певні правила і вимоги, що стосуються дрес-коду своїх співробітників. Якщо ви починаєте працювати в рекламному агентстві, ваш стиль одягу, можливо, буде більш вільним і не потрібно буде одягати костюм або елегантне плаття кожен день. Однак, якщо нова робота полягає в обслуговуванні клієнтів у банку, правила, що стосуються вашого гардеробу можуть бути конкретними. Дізнайтеся, як колеги одягаються в цій компанії. Зв'яжіться з людиною, який займався вашим працевлаштуванням і запитайте про дрес-коді компанії. Якщо ви, наприклад, починаєте працювати офіціантом в ресторані, зайдіть туди раніше і поспостерігайте за одягом людей, що працюють там.

2. Познайомтеся з колегами по роботі

Щоб зробити вашу повсякденну діяльність більш приємною, необхідно мати хороші відносини з колегами. Звичайно, в перші дні вашої роботи не варто розпитувати подробиці особистого життя співробітників або пліткувати. Це буде погано для вашої репутації. Варто спробувати провести кілька випадкових розмов - як з людьми, які працюють поруч з вами, так і з тими, з ким ви зустрічаєтеся в інших частинах офісу. Чим раніше ви познайомитеся з колективом, тим швидше відчуєте себе частиною компанії.

3. Задавайте питання

Не бійтеся питати про те, що неясно вам в робочих моментах. Ваш начальник або колеги розуміють, що в перші дні нової роботи ви не можете знати все про структуру компанії, офісі або нові обов'язки. Не варто тільки з'ясовувати, що відбувалося в фірмі до вашого приходу, нюанси роботи інших співробітників і т.д ..

4. Пам'ятайте про свої права

Не забувайте, що компанія найняла вас, тому що ви хороший працівник. Вам не потрібно доводити свою ефективність і успішність будь-яку ціну. Чи не затримуйтеся на роботі до ночі і не приймайте на себе додаткові обов'язки. Якщо вже на початку ви покажете, що готові виконувати справи інших людей, начальство буде постійно цим зловживати.

5. Покажіть свою активну позицію

Ймовірно, в перші тижні вашої роботи у вас не буде занадто багато обов'язків. Це нормально, під час так званої адаптації роботодавець хоче підготувати вас до роботи в компанії. Для нього важливо, щоб ви якнайкраще розуміли свої обов'язки, акліматизувалися на новому місці і познайомилися колегами. Якщо в якийсь момент ви відчуваєте, що вже повністю готові виконувати свою роль співробітника, проявіть активну позицію і скажіть про це керівнику. Роботодавець напевно оцінить такий крок.


Пам'ятайте, що перші дні на роботі дуже важливі. Тому постарайтеся показати себе з кращого боку. Не забувайте, що назва «новий співробітник» - це тимчасово. Вам тільки потрібно добре себе зарекомендувати і стати повноцінним членом колективу.