Літо – ідеальний час для підробітку

Ось і настали довгожданні теплі дні, сезон відпусток і канікул. Але, перш ніж відправитися на заслужений роком наполегливої праці відпочинок, багато людей, особливо студенти і школярі, вважають за краще ще трохи підзаробити.

Що ж, бажання цілком здійсненне, тільки радимо поквапитися, поки не всі місця ще зайняті і є можливість вибрати те, що справді подобається. Ми, в свою чергу, пропонуємо вам розглянути варіанти літнього заробітку.
Варто спробувати знайти вакансії тих компаній, які на період літніх відпусток своїх штатних співробітників набирають тимчасових. Як правило, це - позиції ресепшіоністів, секретарів, офіс-менеджерів, помічників бухгалтерів і т.п.
 
Знайти такий підробіток нескладно і через видання з працевлаштуванню, і через Інтернет. А можна скласти грамотне резюме, де чітко вказати конкретний період підробітку, і розіслати його по кадрових агентствах.

Торгівля
На весняних вулицях щодня з’являються усе нові і нові точки, що торгують сезонним товаром. Зазвичай це морозиво, прохолодні напої і всілякі пиріжки й булочки. Крім того, не по днях, а по годинах росте попит на тимчасових співробітників складу і служби доставки. Відмінні перспективи у промоутерів: є можливість працювати або цілий день або декілька годин на день - за домовленістю.
Звертатися можна безпосередньо в торгові точки або до компаній-виробників продуктів, не буде зайвим проглянути газети з працевлаштуванню і вакансії в мережі Інтернет.

Ресторанний бізнес
І великі ресторанні мережі швидкого харчування, такі, як Макдональс, Кофе-хауз і так далі, і невеликі “кафешки” круглий рік набирають нових співробітників. В піцеріях постійно потрібні роздавальники піци.
У цій галузі в середньому можна заробити на місяць від $150 до 300. В офіціантів, як правило, додаються ще й чайові.
Такого роду вакансії можна знайти у будь-яких виданнях з працевлаштування. Також ви можете безпосередньо звернутися в ресторани іта спеціалізовані кадрові агентства з підбору персоналу.

Туристичний бізнес
У туристичних компаній, незалежно від погоди, літо - найспекотніша пора. Обсяг замовлень настільки зростає, що їм доводиться набирати тимчасовий персонал для оформлення віз, бронювання авіаквитків, зустрічей  туристів в аеропорту, просто для роботи на телефоні і т.п.
Від кандидатів потрібна мобільність і акуратність, досвід роботи або спеціальна освіта не потрібні. Платять “бігунам” $100 - 250 на місяць. Влаштуватися на роботу можна просто “з вулиці”, вибравши вподобану турфірму.
Часто в розпал сезону такі організації запрошують менеджерів напрямів з досвідом, що знають країну, готелі, знижки, екскурсійні маршрути, “своїх” людей в авіакомпаніях і готелях.
Якщо ви непогано володієте іноземними мовами, посада гіда-перекладача - те, що треба. Заробити можна, залежно від вакансії, $200 - 700.
Звертатися з приводу позицій менеджерів або гідів треба в спеціалізовані туристичні агентства.
Для роботи в курортних зонах (причому і закордоном теж) турфірми охоче набирають додатковий персонал: офіціантів, барменів, аніматорів, співробітників reception, кур’єрів, секретарів на телефоні в офісі і так далі. Таких працівників вважають “стажерами” і платять їм невелику зарплату $150 - 200, але при цьому видають уніформу, безкоштовно годують і надають житло в адміністративному корпусі готелю.

Білетери, прибиральники територій, механіки, масовики-витівники.
В розпал сезону найбільші розважальні центри і парки набирають додатковий персонал: кухарів, робітників кухні та офіціантів в літні кафе, прибиральників території, продавців сувенірів та повітряних кульок, контролерів й механіків на атракціони, організаторів ігрових атракціонів. Зарплати залежать від конкретної позиції.
Для того, щоб влаштуватися на роботу, треба прийти в дирекцію будь-якого парку відпочинку і запропонувати свої послуги.

Громадські роботи
Усі охочі можуть заробити на таких громадських заходах, як благоустрій територій мікрорайонів, фарбування огорож, оформлення дитячих майданчиків, озеленення парків і скверів, очищення лісопаркових зон.

Робота за кордоном
Ті, хто любить подорожувати, можуть спробувати цілеспрямовано влаштуватися на певні позиції за кордоном. В Англії і Франції це реально зробити у сфері обслуговування, плюс волонтерські роботи. У США можна влитися у програму роботи з дітьми в сім’ях, а також випробувати себе в галузі сервісу і туризму. А в Туретчину, Єгипет, на Мальту або Кіпр їдуть зазвичай ті, хто любить повалятися на сонечку і заразом не проти побути аніматором.