Чому в Україні жінки отримують менше, ніж чоловіки

В Україні просувається боротьба за статеву рівність – у Міністерстві соціальної політики нагадали про рівну оплату праці чоловіків і жінок. Адже в певних галузях цей розрив становить понад 40%. Чому жінки заробляють менше, ніж чоловіки і як це впливає на добробут?

Чим нижчий престиж професії і, головне, рівень зарплати, тим більше там жінок – кажуть фахівці. Педагоги і вчені, секретарі та бухгалтери – чоловіків серед них одиниці. Але, за іронією долі, саме вони вибиваються в начальники. Одна з причин, як розповідає експерт з працевлаштування, упереджене ставлення до молодих кадрів.

"У роботодавців є побоювання щодо того, що якщо це молода дівчина, жінка, то вона через рік-два піде в декрет. Що її треба буде замінювати. Або якщо це молода мама, то вона буде часто відлучатися"- каже Юлія Дрожжина, експерт з працевлаштування.

До того ж, що жінки повільніше просуваються кар'єрними сходами, вони ще недооцінюють свої здібності. І просять менше! Це показало дослідження, яке проводила компанія Юлії:

"У резюме жінок зазвичай фігурують зарплати на 25-30 відсотків нижче, ніж у резюме чоловіків".

Наприклад, у вакансіях, де чоловіки відзначають бажану оплату до 12 тисяч, жінки просять лише сім. У сегменті зарплат від п'ятдесяти тисяч гривень, а таких претендентів на ринку 6 відсотків, жіночих резюме просто немає.

Опитані новинами "Сьогодні" жінки кажуть: хоч і отримували нарівні з чоловіками, проте визнають – проблема існує:

"На кожній співбесіді, якщо тим паче, молода дівчина, тебе відразу запитують – чи плануєш ти виходити заміж, виходити в декретну відпустку"

А ось чоловіки списують зарплатну несправедливість на історію і стереотипи:

"Це історично так склалося, що у жінок зарплата менша, ніж у чоловіків на однакових посадах"

Але водночас визнають: за однакову роботу слід і винагороджувати однаково. І стать або наявність родини не мають на це впливати:

"Якщо вони вміють, знають і справляються з завданням. То чому б ні?"

Експерти констатують, різниця в зарплатах хоч і зменшується, але дуже повільно.

Василь Воскобойник, президент всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування:

"Якщо жінки будуть отримувати більшу заробітну плату, це буде означати, що вони стають активнішими. Це буде говорити про те, що наша економіка починає розвиватися, рости. І це дуже великий резерв для нашого внутрішнього ринку робочої сили"

Нагадаємо, раніше колишній прем'єр-міністр України Володимир Гройсман запропонував зрівняти зарплати жінок і чоловіків. Він назвав дикістю те, що рівень оплати праці різниться через гендерні стереотипи.

А у Верховній Раді схвалили законопроект про гендерну рівність на держпідприємствах. Профільний комітет Верховної Ради одноголосно схвалив законопроект, згідно з яким на державних підприємствах мусять працювати мінімум 40% жінок і мінімум 40% чоловіків.


Джерело: https://ukr.segodnya.ua/economics/business/pochemu-zhenshchiny-poluchayut-menshe-chem-muzhchiny-v-ukraine-video-1349626.html