В Україні з'являться "цифрові офшори" для айтівців

Міністерство цифрової трансформації має на меті забезпечити 10% ВВП України за рахунок ІТ-компаній і для цього айтівцям створять преференційний режим.

Про це розповів профільний міністр Михайло Федоров у інтерв'ю.

Йдеться про створення ДіяCity – спеціальній правовий режим, який забезпечить для ІТ-компаній зменшене оподаткування і можливість залучати фахівців за дуже гнучкими контрактами.

"По суті, це спеціальний реєстр, до якого можуть вступити компанії і після цього бути на окремій податковій системі. По суті на тій, на якій нині перебувають ФОПи третьої групи – сплачувати 5% з обігу. Сукупне навантаження буде до 11-13%. Нині, якщо компанії виводять кошти з країни, в них податкове навантаження від 20 до 40%", – зазначив міністр.

Крім того підприємці будуть захищені від раптових перевірок правоохоронними органами, так званих "маски-шоу", адже санкцію на обшук отримати буде важко.

Нагадаємо, під час розмови з президентом Microsoft 5 листопада президент Володимир Зеленський розповів про плани запровадити в Україні протягом трьох років онлайн-голосування на виборах. Глава держави розраховує, що люди більше довірятимуть технології, яка буде розроблена спільно з фахівцями компанії Microsoft.


Джерело: https://ukraine.segodnya.ua/ua/ukraine/v-ukraine-poyavyatsya-cifrovye-offshory-dlya-aytishnikov-1490872.html