Українці збідніли: стало більше громадян, яким вистачає грошей лише на їжу

За станом на початок червня в Україні зафіксовано погіршення матеріального становища населення. При цьому немає переходу до абсолютної бідності, свідчать результати телефонного опитування КМІС, який проходив у два етапи – 17-25 квітня (понад 6 тис. респондентів) і з 24 травня по 4 червня поточного року (4 тис. опитаних).

В кінці квітня 20,5% українців можна було віднести до категорії умовно багатих громадян, а на початку червня цей показник знизився до 12%. У цю групу входять ті, хто може купувати все, що завгодно, а також ті, у кого є можливість придбати деякі цінні речі – телевізор, холодильник і т. п.

Частка респондентів з умовно середнім рівнем добробуту – ті, хто можуть відкладати гроші, але немає можливості купити телевізор або холодильник – зросла з 30% до 36%. Про низький рівень добробуту (вистачає грошей на їжу, але купувати одяг вже важко) у квітні заявляли 34% українців, на початку літа – вже 37%.

У той же час рівень абсолютної бідності – тих, кому не вистачає грошей на їжу – практично не змінився. Під час квітневого опитування – 11,5% проти 12% на початку червня.

Київський міжнародний інститут соціології поставив респондентам питання "Яке з цих тверджень найбільш точно відповідає фінансовому становищу Вашої родини?".

Нагадаємо, в травні цього року середня номінальна зарплата штатного працівника в Україні склала 10 542 грн, перевищивши прожитковий мінімум в 2,2 рази (4723 грн). Це на 1,1% більше, ніж у квітні (10 430 грн), і на 3% вище, ніж у травні 2019-го (10 239 грн).


Джерело: https://ubr.ua/ukraine-and-world/society/vlijanie-karantina-na-blahosostojanie-ukraintsev-bohatykh-stalo-menshe-3894042