Цифра дня. Скільки платять українським мамам в декреті

Середній розмір допомоги в декретній відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами в Україні становить 280 гривень на день – на 14,5% більше, ніж минулого року. Така відпустка в загальних випадках триває 126 календарних днів. В кожному окремому випадку розмір допомоги залежить від заробітку жінки до декрету.

Такі дані за результатами перших трьох кварталів 2020 року надав Фонд соціального страхування України (ФССУ).

За цей час фонд виплатив допомоги по вагітності та пологах на загальну суму 3,9 млрд гривень.

"У січні-вересні ФССУ фінансував заяви-розрахунки на виплату зазначеної допомоги, представлених роботодавцями з грудня 2019 по вересень 2020 року", – уточнили в фонді.

Нагадаємо, поки що додаткова відпустка та скорочений робочий день на час декрету в Україні доступні тільки жінкам. Однак і батьки можуть отримати можливість приділяти дітям більше часу – у Верховній Раді вже зареєстрований законопроєкт № 3695. Він передбачає рівність прав і обов'язків по вихованню дітей між чоловіками та жінками.

У запропонованому парламенту проєкті закону "Про працю" також передбачається можливість одночасної декретної відпустки для батька та матері.


Джерело: https://economics.segodnya.ua/ua/economics/enews/cifra-dnya-skolko-platyat-ukrainskim-mamam-v-dekrete-1484374.html