Підтримка малого та середнього бізнесу від держави: Скільки робочих місць буде збережено

Станом на 1 червня 2020 року роботодавцями до центрів зайнятості подано 12 763 пакети документів для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину.

Про це повідомляється на сайті Державної служби зайнятості.

“Наразі ухвалено 9 204 позитивних рішення щодо надання такої допомоги для покриття витрат на заробітну плату майже 100 тис. працівників. Щодня кількість роботодавців, які скористалися цією можливістю отримання фінансової підтримки від уряду, збільшується”, – ідеться в повідомленні.

Найбільша кількість звернень надійшла від представників малого та середнього бізнесу Сумської, Харківської, Івано-Франківської, Чернігівської та Запорізької областей.

Кому може надаватись допомога по частковому безробіттю:

  • роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва, які зупинили чи скоротили свою діяльність у зв’язку з карантином;
  • допомога встановлюється за кожну годину, на яку працівникові було скорочено тривалість робочого часу, із розрахунку двох третин тарифної ставки або окладу, але не більше 4723 грн на місяць;
  • допомога надається на строк зупинення (скорочення) діяльності компанії, а також протягом 30 календарних днів після закінчення карантину.

На цю програму постановою Кабінету Міністрів України «Про виділення коштів для надання фінансової допомоги Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття» було спрямовано 4,7 млрд грн.

“Механізм підтримки працівників у зв’язку з вимушеним зупиненням (скороченням) діяльності дозволяє зберегти робочі місця, знизити навантаження на роботодавців і запобігти зростанню безробіття”, – зазначають у службі зайнятості.


Джерело: https://news.finance.ua/ua/news/-/471964/pidtrymka-malogo-ta-serednogo-biznesu-vid-derzhavy-skilky-robochyh-mists-bude-zberezheno