Найбільш затребувані і непотрібні спеціальності в Україні

Через Державну службу зайнятості України за 2018 рік пройшла інформація про 1,1 млн. вакансій. Роботодавці найчастіше шукали людей робітничих професій, тоді як вузи з року в рік випускають незатребуваних фахівців з вищою освітою.

Про тенденції на українському ринку праці розповіла начальник управління організації надання соціальних послуг Держслужби зайнятості Любов Бершадська.

"Останні 3-4 роки ми спостерігаємо постійний попит роботодавців на кваліфіковані робітничі кадри. Токарі, робота з металом, наладчики, інженери, враховуючи, що у нас ситуація на сході і необхідно відбудовувати певні комплекси. З "Укроборонпромом" працюємо тісно і підбираємо їм персонал", – розповіла Бершадська.

За її словами, активно шукають персонал роботодавці з іноземними інвестиціями, які заходять в Україну.

"Ми бачимо західні регіони, де будуються заводи по збірці джгутів для виробництва автомобілів. Є постійний попит на кваліфіковані робітничі професії", - повідомила представник Держслужби зайнятості.

При цьому експерт вказала на разючий дисбаланс на українському ринку праці – 48% зареєстрованих в Службі зайнятості – люди з вищою освітою.

"Йде навчання у вищих навчальних закладах за професіями, які не завжди є затребуваними на ринку праці. Кожен рік ми говоримо, що навчили стільки юристів і так далі, які зараз не затребувані в таких обсягах. У той же час, як-то ми по одному з регіонів шукали токарів 5-го розряду. Їх по регіону було зареєстровано лише п'ять людина", - зазначила Бершадська.

За її даними, найменш затребувані зараз юристи і економісти, хоча раніше це були топові професії. Зростання безробіття в цій сфері також сприяє реорганізація державних структур і закриття банківських установ.


Джерело: https://vesti-ua.net/novosti/obschestvo/93252-rabota-v-ukraine-nazvany-samye-vostrebovannye-i-nenuzhnye-specialnosti.html