Конкуренція зростає: як компенсації "на няню" змінили ринок праці

З 1 січня 2019 в Україні розпочала роботу програма "Муніципальна няня"Згідно цієї ініціативи, батьки дітей до трьох років (до шести років можуть розраховувати на компенсацію від держави в розмірі прожиткового мінімуму на дитину. Зараз цей мінімум становить 1626 грн. Компенсація покладена лише тим, хто офіційно найме няню.

Аналітики hh.ua досліджували, як держпрограма вплинула на ринок праці України і як змінилася структура вакансій за цією спеціалізацією.

"протягом 2018-го і на початку 2019 кількість пропозицій від роботодавців у профсферах "Домашній персонал" і "Наука, освіта" (в яких розміщувалися вакансії для нянь) становила 2-4% від числа всіх вакансій. Ми відзначаємо зростання амплітуди пропозицій у січні 2019 року, коли розпочала свою дію програма "Муніципальна няня". В цілому кількість вакансій нянь в 2018 році зросла на 15%", - зазначають аналітики.

При цьому в 2018 році рівень конкуренції серед претендентів, які претендують на роботу няні, становив 12,7 претендента на місце. Для порівняння: у 2017-му навантаження на одну вакансію було 8,29 людини. В середньому рівень конкуренції на ринку праці України в 2018 році перебував на позначці 3-4 людини на місце.

Роботодавці найчастіше шукали кандидатів з мінімальним досвідом або взагалі без нього – 45% пропозицій від загальної кількості вакансій містив таке побажання до кандидата. У 39% випадків були зацікавлені в кандидатах з досвідом від 1 до 3 років. Стаж 3-6 років був потрібен у 16% вакансій.

Що стосується самих нянь, то найбільш активними у пошуку роботи були кандидати з великим досвідом роботи: 50% кандидатів мають досвід роботи понад 6 років. Порівняно з 2017 роком більшу ініціативу проявляють кандидати без досвіду: кількість резюме, розміщених ними, зросла з 12% до 25%. У віковому розрізі активними були кандидати у віці 51-60 років – вони розмістили 29% і 31% від загальної кількості резюме відповідно. Незначно поступаються у кількості розміщених резюме кандидата віці 41-50 і 18-30 років (26% від загальної кількості резюме в 2018 році).

Здобувачі, які шукають роботу няні, демонструють широкий спектр навичок: грамотна мова, володіння ПК, організаторські навички, робота в команді, знання дитячої психології, навички міжособистісного спілкування. Кожен четвертий кандидат, шукає роботу няні, пише про володіння англійською. Фігурують у резюме та інші мови: німецька, французька, польська, іспанська.


Джерело: https://www.segodnya.ua/economics/business/konkurenciya-rastet-kak-kompensacii-na-nyanyu-izmenili-rynok-truda-1224492.html