Скільки українці можуть заробити в Польщі

Для частини наших громадян польська "мінімалка" (2 100 злотих/брутто, тобто без вирахування податків, "брудними") здається досить непоганим заробітком

Проте заниженими очікуваннями можуть скористатися польські роботодавці. У Польщі досить поширеною є практика, коли роботодавець не подає до публічного відома інформацію про зарплату, а запитує безпосередньо кандидата на співбесіді - скільки той хоче заробляти.

"Це - певна психологічна пастка: якщо скажете менше, ніж готовий платити роботодавець, то менше і заробляти; якщо будете вимагати занадто багато, то Вас просто не приймуть", - попереджають журналісти.

Тому важливо знати, хоча б приблизно, скільки насправді в середньому заробляють у Польщі.

Зарплата в Польщі залежить від рівня освіти, стажу і досвіду, місця працевлаштування, власності підприємства (приватне або публічне) і його величини. Тобто якщо взяти двох слюсарів, які виконують рівнозначну роботу, більше заробляти той, що працює у великому, приватному підприємстві, має більший стаж або кращу освіту (різниця в зарплаті може бути навіть у півтора рази) і працює в більшому місті.

Середні заробітки з таблиці нижче - це опрацювання останніх даних польського Головного статистичного управління. Зверху таблиці йдуть кваліфіковані фахівці з досвідом та освітою, внизу - некваліфіковані робітники чи фахівці з низькими кваліфікаціями.

При цьому розрив у зарплаті величезний: від майже 14 тис. злотих у разі директорів до мінімальної зарплати у разі прибиральниць.


Джерело: https://ru.espreso.tv/news/2018/10/21/skolko_mozhno_zarabotat_v_polshe_na_raznykh_dolzhnostyakh_tablyca_zarplat