Не можете знайти роботу? 5 речей, які допоможуть вам у цьому

Якщо ви безробітний в даний момент, це не повинно бути приводом для сорому. Дж. Т. О'Доннел експерт служби зайнятості стверджує, що кожна робота - тимчасова. Пам'ятайте, що безробіття не робить вас гірше. Спробуйте думати про це етапі як про перехідній фазі. Це досить складно, але необхідно.

Пропонуємо вам 5 порад, які допоможуть швидше знайти бажану роботу і відчути впевненість в собі.


1. Не забувайте про своїх друзів і знайомих - швидше за все, вам може бути важко розповісти друзям про свою ситуацію. Безробітний часто відчуває себе ніяково і соромиться цього. Запам'ятайте, ви не повинні давати волю таким почуттям. Кожна людина може втратити роботу! Всі ваші друзі повинні знати, що ви в даний час хочете працевлаштуватися. Постарайтеся, щоб всі знайомі були в курсі того, що вам потрібна інформація про роботу. Це як би ви «співпрацюєте» з агентами, які допомагають вам. Не нехтуйте соціальними контактами або своїм хобі. Ніколи не знаєш, хто порекомендує вас на нову роботу.


2. Ваша сторінка в соціальних мережах - додайте інформацію в свій профіль про те, хто ви про професії і що на даний момент шукаєте роботу. Зробіть це вміло і привабливо. Не пишіть: «Я безробітний» або «Я шукаю роботу». Спробуйте підвести підсумок, додати досягнення і цифри: «Досвідчений консультант у фінансовій галузі, що спеціалізується на пошуку корпоративних клієнтів, який переслідує мети на рівні 120%» або «Амбіційний випускник по соціології, з великим досвідом роботи в студентських організаціях та організації заходів» - так повинна звучати інформація. Додайте фразу: «В пошуках нових можливостей розвитку» або «В пошуках нової сфери діяльності» або «В пошуках поточних завдань» і додайте галузь або роботу, в якій ви хочете проявити себе. Це дійсно допомагає і показує, що ви активні і не сидите, склавши руки.


3. Саморозвиток - важливо, щоб всі дії, пов'язані з пошуком роботи, включали навчання в різних сферах. Якщо ви шукаєте роботу, у вас буде більше часу на онлайн-курси, книги, тренінги або навіть ведення блогу. Рекрутери часто віддають перевагу людям з хобі та інтересами, які «горять» своєю улюбленою справою. Такі співробітники зазвичай більш активні і виконують роботу краще, ніж люди, які розглядають її тільки як джерело доходу.

Покажіть, що у вас є свої пристрасті. Розвивайте себе в цікавій вам області. Відвідуйте всі тренінги, лекції онлайн або просто зробіть підписку на питання, що цікавлять вас новинки. Намагайтеся багато читати, коли ви безробітний.


4. Волонтерство - якщо пошуки роботи йдуть досить повільно і вас не часто запрошують на співбесіди, подумайте про волонтерство. Чи не розглядайте це як «експлуатацію» себе іншими людьми, а як пункт для свого резюме. Працюючи над проектами, які збігаються з вашим досвідом, ви отримуєте знання і додаткові контакти. Найбільшою перевагою таких дій є те, що в вашому резюме не буде перерви в роботі, а це часто негативно сприймається рекрутерами. Подумайте про волонтерство в такому плані, і ви обов'язково отримаєте від нього користь. Набутий досвід точно окупиться в майбутньому.


5. Робота є, тільки ви її не отримуєте. Чому? - коли ви не можете знайти підходящу роботу вже кілька місяців, то рано чи пізно починаєте з'ясовувати причини такої ситуації. Завжди легше сказати, що виною всьому складна обстановка на ринку праці, відсутність корисних знайомств, які б допомогли вам працевлаштуватися, і т.д .. Але правда така, що навіть на гіршому ринку з'являються пропозиції про роботу, і деякі кандидати все ще отримують вакансії . Ви думаєте, що все влаштовуються на роботу тільки по знайомству? Не вірте цьому. Все, що вам потрібно зробити, це бути краще за інших і позитивно налаштованим.

Працюйте над своєю зацікавленістю. Ви не можете опускати руки і бути байдужим. Не завжди легко виявляти інтерес до роботи, йдучи вже на п'ятнадцяте співбесіду. Негативний настрій однозначно відіграє не на вашу користь. Розглядайте кожну бесіду як можливість.

Переконайтеся, що ваше резюме привертає увагу і грамотно складене. Дайте почитати його фахівцеві або знайомим, запитайте їх щиру думку. Підкресліть всі свої сильні сторони, і ви переконаєте роботодавця, що він повинен найняти саме вас.