Що є позитивного у тимчасовій роботі?
Тимчасова робота - прекрасний спосіб заробити гроші, якщо немає бажання і можливості працювати постійно. Такий тип роботи прекрасно підходить студентам, неповнолітнім громадянам і домогосподаркам.
Ще недавно тимчасова робота не сприймалася суспільством серйозно. А зараз на біржах праці є багато пропозицій для безробітних громадян влаштуватися на тимчасову роботу. До того ж тимчасова робота - це не обов'язково робота для тих, у кого немає досвіду і освіти. На тимчасову діяльність потрібні і фахівці з кваліфікацією, і з вищою освітою. Тимчасова робота отримала свою назву від того, що це такі трудові відносини, які необхідні роботодавцю на чітко визначений термін. Час, відведений на тимчасову роботу, може варіюватися від декількох днів до декількох місяців.
Якщо на тимчасову роботу претендує людина, яка перебуває на обліку в центрі зайнятості, то це прекрасна можливість не втратити навички роботи і стимул до праці. А якщо тимчасовий працівник дуже сподобається роботодавцеві, то у нього є реальний шанс перевестися на постійну трудову діяльність в даній організації. Значить такою можливістю не можна нехтувати.
Чому компаніям потрібні тимчасові співробітники? Причин може бути декілька, наприклад, вихід співробітниці в декретну відпустку або збільшення обсягу роботи. Тимчасового працівника вигідно брати на пік сезонних продажів або для роботи над тимчасовими проектами. Це вигідно роботодавцю з економічної точки зору, не потрібно утримувати постійних працівників, а краще скористатися тимчасовою робочою силою.
Переваги тимчасової роботи існують і для самого співробітника. Вона дозволяє підвищити свою кваліфікацію, розширити коло спілкування і знань, набратися досвіду і поповнити своє портфоліо. Всі ці переваги дозволять знайти постійну роботу, так як кваліфіковані досвідчені кадри завжди в ціні. Особливо це вигідно колишнім студентам, які тільки отримали диплом і спеціальність. Проявивши себе на тимчасовій роботі або практиці, такого претендента завжди оцінять і візьмуть на постійну роботу при відкритті нової штатної одиниці.
Тимчасові трудові відносини завжди підійдуть тим людям, які зайняті творчою діяльністю. Адже даний тип працівників цінує свободу, і не звик працювати в жорстких часових чи інших рамках.
Отже, весь ринок тимчасової роботи можна поділити на кілька категорій:
- робота для творчих спеціальностей,
- робота для фахівців з вищою освітою,
- робота для тих, у кого відсутній досвід і освіта.
Для дипломованих фахівців пропонують вакансії тимчасової роботи: учителя, бухгалтера, кадровика, фахівців з сертифікації, проект-менеджерів, лікарів і діловодів. На тимчасову роботу можуть взяти навіть фахівця керівної посади, щоб налагодити якесь виробництво, наприклад, роботу філії підприємства в регіоні. Така тимчасова робота може тривати кілька місяців. Новостворені організації і компанії мають потребу в тимчасовій праці таких фахівців як системні адміністратори, копірайтери, юристи і т.д.
Найбільш затребувані співробітники, які не мають стажу і кваліфікації таких спеціальностей як продавці, оператори ЕОМ, секретарі, промоутери, пакувальники, робочі спеціальності. Попит на таких фахівців може залежати від пори року, наприклад, влітку затребувані продавці на морозиво і напої, а під час новорічних свят затребувані пакувальники подарунків на кондитерських фабриках.