Робоча рутина: заважає вона вашій кар'єрі?

Ви знаєте, як буде виглядати ваш робочий день завтра, наступного тижня і навіть через місяць? Виконання щоденних завдань доведено до автоматизму, і в цей час ви можете легко думати про щось зовсім іншому? Значить рутина «проникла» в вашу роботу. Вона - вбивця креативності, бажання працювати і почуття задоволення від виконуваних обов'язків.

Рутина або професіоналізм?

Важливо вміти розділяти ці два поняття, тому що вони протилежні одна одній. Так в чому ж різниця? Під рутиною мається на увазі однакове, автоматичне виконання одних і тих же дій. Професіоналізм - це набутий досвід, здатність швидко і ефективно виконувати поставлені завдання.

«Хороші погані» починання

Коли починаєте працювати в новій компанії, ви зазвичай мотивовані, сповнені бажання, креативні і впевнені в розвитку своєї кар'єри. Випробувальний період закінчується, начальник задоволений вами, він запропонував продовжити співпрацю, вам сподобалися колеги по офісу, ви знаєте свої обов'язки. У перший рік ви проходите різні види навчання, тренінги, дізнаєтеся щось нове, розвиваєтеся в своїй сфері. Ви відчуваєте, що робота приносить вам задоволення. У наступні роки робота виглядає так само, але ви вже точно знаєте, що і як робити, навіть отримали підвищення по службі. І так рік, два, п'ять років проходять ... і нічого не змінюється.

Стежка рутини або що пішло не так?

Не усвідомлюючи цього, ви ступили на шлях робочої рутини, а не професіоналізму. Той факт, що через кілька років ви все ще виконуєте ті ж завдання, знаєте процедури напам'ять, не є негативним. Це дає відчуття безпеки, тобто перша базова ступінь в піраміді потреб Маслоу задоволена. У цій ситуації дуже легко потрапити в рутину. Але коли ви усвідомлюєте це, то зможете уникнути її. Якщо ви думаєте, що рутина на роботі вже поглинула вас, значить ви перебуваєте на вершині цієї піраміди і вам не вистачає тільки самореалізації. Кар'єрне зростання не допоможе вам, якщо ви не зосередитеся на своєму розвитку.

Будьте ковалем своєї долі

Коли ви зрозумієте, що вас охопила рутина, згадайте найуспішніше час вашої роботи. Проаналізуйте, чим воно відрізняється від сьогоднішніх обов'язків? Принциповою відмінністю є ваше ставлення до покладених на вас завдань і обов'язків.

Якщо ви не хочете потонути в рутині, запам'ятайте - ваша робота, професійний розвиток і кар'єра залежать тільки від вас. Приділяйте час своєї діяльності, розвивайтеся, читайте статті, цікаві книги, беріть участь в тренінгах, спілкуйтеся на професійні теми в інтернет-форумах. Шукайте будь-які шляхи підвищення інтересу і бажання до роботи. Зробіть себе експертом у своїй галузі. Зруйнуйте одноманітність у вашій роботі. Змініть порядок виконуваних робіт, створіть новий тижневий план. Віддавайте себе роботі більше, ніж потрібно.

На початку працевлаштування більшість співробітників високо оцінюють задоволеність від виконаної роботи, вони хочуть проявити себе, привернути більше уваги і енергії під час виконання обов'язків.

Рутина на роботі: хотіти означає бути здатним

Якщо ви відчуваєте, що рутина у вашій роботі обумовлена монотонністю виконуваних завдань, що не дає вам відчуття самореалізації, поговоріть про це з керівником. Не бійтеся висловлювати свої потреби вголос. Вони повинні бути важливі для вашого боса, якщо він хоче мати повноцінного, ефективного співробітника, готового до розвитку. Покажіть, що ви готові взяти на себе нові обов'язки, перерахуйте завдання, які ви робите додатково. Залежно від того, чого ви хотіли б досягти (просування по службі, підвищення знань, участі в зовнішньому навчанні, виконання нових або додаткових завдань або навіть перепідготовки), покажіть, що це буде вигідна інвестиція для компанії. Не забувайте, однак, що для досягнення своєї мети ви повинні зосередитися на тому, щоб більше віддавати, а не брати.