Ринок фрилансу: в яких сферах найбільше зріс попит

В Україні на початку осені попит на послуги фриланс-фахівців зріс на 30% порівняно з літом минулого року. В середині жовтня попит продовжив зростати, повідомляють аналітики компанії Freelancehunt.

Так, за першу половину поточного місяця кількість виконаних фриланс-проектів збільшилась на 38%, а обіг – на 45% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

"Сезонність на фрилансі спостерігається з початку жовтня до середини квітня. Цей рік був винятком, оскільки війна внесла свої корективи. Попри літо ринок продовжував зростати. За нашими прогнозами, ринок продовжуватиме зростати щонайменше до травня наступного року", – розповів керівник компанії Freelancehunt Валентин Зюзін.

Основною причиною різкого зростання підйому на ринку фрилансу є попит на фахівців серед малого та середнього бізнесу, а також зручний формат співробітництва на проектній основі. Зазвичай це ФОПи або компанії, в яких працюють від 2 до 50 осіб. Також є завдання від великих компаній, але їх лише 4,1%.

Більшість підприємців (62,1%) замовляють послуги у кількох категоріях, що дозволяє виконувати різнопланові завдання та не наймати спеціалістів у штат.

Переважно проекти на фрилансі замовляють компанії e-commerce та торгівлі – 22,7%, IT-компанії – 18,7%, веб-студії – 13,6%, консалтингу та сфери послуг – 12,1%. Також за допомогою звертаються стартапи (9,6%), агенції з маркетингу (8,1%) та дизайну (6,1%). Рідше – представники промисловості (5,1%) та компанії у сфері навчання (2%).

За даними дослідження, половина замовників звертаються за допомогою до фрилансерів щонайменше 1 раз на місяць, але є й такі, хто співпрацює з кількома виконавцями тривалий час.

Найбільше замовлень у категоріях "програмування" – 22,5%, "дизайн" – 21,1%, "робота з текстами" – 16,8%, "просування" – 8,5% та "послуги" – 7,9%.

Передусім бізнес шукає спеціаліста на фрилансі для виконання конкретного завдання (18,9%) або ж не хоче брати спеціаліста в штат, оскільки для нього немає постійного завантаження (19,4%). Також трапляються випадки, коли свої співробітники не встигають (9,4%), або підприємці не наймають фахівця в штат, бо це дорого (7,6%).


Джерело: ubr.ua