На яку роботу та зарплату можуть розраховувати українці у Польщі, Чехії та Румунії, – дослідження

Понад половина українських біженців у Польщі, Чехії та Румунії вже працюють або планують працевлаштуватися. Про це йдеться у дослідженні настроїв українських біженців у Польщі, Чехії та Румунії, проведеному Міграційною платформою EWL.

Так, у Польщі відсоток охочих працювати становить 63%, у Чехії – 52%, у Румунії – менше за третину.

"Найчастіше біженці з України обирають роботу в Польщі через культурну та географічну близькість і друзів або родичів у цій країні, а також через те, що Польща була найпопулярнішим напрямком щодо роботи та життя для економічних мігрантів до війни", – зазначається в дослідженні.

За офіційними даними, із 1,36 млн українських біженців у Польщі вже 430 тис. осіб було працевлаштовано. В основному вони зайняті у сферах логістики, харчової та переробної промисловості, а також галузях електроніки, автомобілях та сфері послуг. Майже половина біженців з України в Польщі (51%) одержують зарплату від 500 до 1000 євро (19,5-39 тис. грн).

Серед понад 400 тис. українців, які отримали притулок у Чехії, більш ніж 101 тис. людей знайшли роботу. Переважно це робота на підприємствах машинобудівної та автомобільної галузі.

У Румунії працюють лише 2 тис. українських біженців. Більшість їх зайнята на підприємствах автомобільної галузі із середньою зарплатою в 400-500 євро (14,5-18 тис. грн).

"Зараз українські біженці мають можливість працювати практично в кожній країні Європи за спрощеною процедурою працевлаштування. Тому вони користуються такою можливістю та мігрують, аби знайти кращу роботу та умови проживання", – розповіла керівник відділу легалізації EWL Марія Кузенко.

Нагадаємо, за оцінками Міжнародної організації праці, за кордоном перебувають 2,75 млн працездатних українців.