У США хочуть вдвічі підняти мінімальну зарплату

У четвер Палата представників Конгресу США схвалила законопроект про підвищення мінімальної погодинної зарплати в країні майже в два рази - до 15 доларів.

Законопроектом передбачається східчасте підвищення оплати праці до 2025 року. В даний час федерально встановлена мінімальна заробітна плата складає 7 доларів 25 центів на годину, хоча більшість штатів мають свій власний мінімум, який може бути вище федерального. Вісім штатів, серед яких Каліфорнія і Нью-Йорк вже прийняли закон про підвищення мінімальної оплати праці до 15 доларів на годину.

Очікується, що законопроект не буде підтриманий контрольованим республіканцями Сенатом. Для цього в Палаті представників пішли на такі поступки, як збільшення терміну введення закону з п'яти до шести років, а також вимогу до уряду вивчити економічний вплив законопроекту після його вступу в силу, що дає Конгресу можливість вносити корективи в майбутньому.

Мінімальна заробітна плата на федеральному рівні була вперше встановлена в 1938 році на рівні 25 центів на годину, тих пір вона поступово піднімалася. Згідно зі статистикою, менше трьох відсотків американців, що одержують погодинну зарплату працюють на мінімальній ставці.

Бюро статистики праці США приходить до висновку, що підвищення мінімальної заробітної плати до 15 доларів на годину, скоріше за все, призведе до деякого скорочення робочих місць для людей з низькою трудовий кваліфікацією і до підвищення витрат дрібних підприємців на працевлаштування працівників.


Джерело: https://www.svoboda.org/a/usa-wages/30064039.html