У чому небезпека 10-годинного робочого дня?

Проведене вченими з Паризького госпіталю у Версалі дослідження показало, що люди, які працюють від 10 годин в день, згодом суттєво частіше стикаються з інсультами. Автори дослідження спостерігали за працівниками, тривалість робочого дня яких становила 10 годин і більше протягом не менше 10 років.

Виявилося, що у цих людей інсульти відбуваються на 45% частіше, ніж у тих, хто дотримувався традиційного восьмигодинного робочого дня. Що особливо здивувало дослідників, так це той факт, що в групу особливого ризику входили молоді люди, тобто ті, хто був молодше 50. Відомо, що інсульти відбуваються частіше як раз у тих, хто вже розміняв шостий десяток.

З тривалим робочим днем часто мають справу поліцейський, лікарі, вчителі та представники деяких інших професій. Крім того, шкідливими для здоров'я є нічна робота або змінний режим праці, а також умови, в результаті яких людина піддається постійному і хронічного стресу. Все це також збільшувало небезпеку гострих порушень мозкового кровообігу, як показало дослідження.

В цілому, його автори спостерігали за 143 тис. 592 французькими працівниками протягом цілого ряду років. З них у 29% робочий день складався не менше ніж з 10 годин. Раніше повідомлялося, що ризик передчасної смерті серед чоловіків зростає в два рази, якщо частота серцевих скорочень у стані спокою становить понад 75 ударів на хвилину.


Джерело: https://enovosty.com/zdorove/full/2006-nazvana-opasnost-10-chasovogo-rabochego-dnya