Краще, ніж у Польщі: українці активно влаштовуються на літні підробітку

В Україні настав ідеальне час для сезонних підробітків. Роботодавці шукають сумлінних, досвідчених і тих, кому за 40. Крім зарплати у 10-12 тис. гривень, обіцяють проживання та харчування.

28-річний тракторист Олександр Дмитрів на літніх сезонних заробітках отримує по 300-400 гривень за годину роботи. Зараз він працює в Томиловке Київської області.

"Сестрі робили операцію, потрібні були гроші терміново. Потім телефон собі купив, зараз будинок хочу купити. Нормально тут заробляти, краще, ніж у Польщі", – розповідає Олександр.

Як уточнює 52-річна працівниця Алла, кожен отримує стільки, наскільки напрацьовує. Жінка вже третє літо поспіль збирає полуницю на фермі. Сюди її направили з центру зайнятості, тому що взимку Алла сидить без роботи.

Вікових обмежень для працівників майже немає. Люди старшого віку – найбільш цінні працівники, запевняє директор фермерського господарства Сергій Вахній.

"П'ять гривень – кошик зібраної полуниці на 800 грам. Молодь обирає від 20 до 50 таких, дорослі – від 50 до 150. Середня плата – 500 гривень", – каже Сергій.

У сільській місцевості робочі руки теж затребувані, а в якості бонусу співробітників ще й годують.

Але гнатися за великими сумами кадровики все ж не радять. Кажуть: краще вибрати менші гроші, але з офіційним працевлаштуванням. Інакше є ризик залишитися зовсім без оплати.

Для тих, кому не до вподоби працювати на землі, є гарячі вакансії покоївок, адміністраторів, фасувальників. Оплата або позмінна, або помісячна. У цій сфері заробіток стартує від 5-8 тисяч гривень.

"Якщо ви працюєте на південному узбережжі, більшість роботодавців пропонують деяку ночівлю і харчування, якщо це якась база. Тому, якщо пишуть 8-10 тисяч гривень, то це, можливо, неповний місяць. Потрібно дивитися. Тому що якщо там, наприклад, "два на два" і зміни, по 12 годин, то вже не так погано виходить", – розповідає спеціалістка по працевлаштуванню Тетяна Пашкіна.

А очолюють рейтинг вакансії так званої "торгівлі на піску" – продавці квасу, морозива, кукурудзи і пиріжків. Їх заробіток, як правило, формується на відсотках від проданого.


Джерело: https://www.segodnya.ua/economics/enews/luchshe-chem-v-polshe-ukraincy-aktivno-ustraivayutsya-na-letnie-podrabotki-1288842.html