Зустрічають по одягу... тому подбайте про неординарність власного резюме
Навіть бездоганно складені резюме часто залишаються без уваги. Ми розповімо, що допоможе зацікавити потенційного роботодавця.
Робота на результат
Пам’ятайте, що для роботодавцевя врешті-решт важливий не ваш диплом і навіть не ваш досвід роботи. Він чекає від вас ефективності, тобто конкретного результату. Саме тому так важливо у своєму резюме посилатися на попередні успіхи і досягнення.
Чим більше в резюме буде свідчень вашої продуктивності на попередніх місцях роботи, тим більш сильне враження воно залишить у потенційного начальника.
Краще, якщо усі ваші успіхи будуть виражені в цифровому еквіваленті. Наприклад, проведений вами ребрендинг підвищив продажі на 40%. Ефективність, відбита в числах, стане найнаочнішим і відчутним свідченням того, що ви – вигідний працівник.
Управлінські навички
Бути хорошим фахівцем, безумовно, важливо. Проте часто перспективи працівника в компанії оцінюються виходячи з того, чи володіє він необхідними якостями для роботи на керівній посаді. Претендент із завдатками лідера апріорі кращий за рядового виконавця тим, що готовий взяти на себе більшу відповідальність, координувати роботу колективу, замінити начальника під час хвороби або відрядження.
Щоб проілюструвати свої завдатки лідера в резюме, ви можете написати про те, як створили і очолили команду для реалізації довгострокового проекту. Опишіть також, яких результатів вам і вашому колективу вдалося досягти.
Незалежно від того, були ви менеджером чи ні, досвід в рішенні управлінських завдань не завадить. Спробуйте відбити в резюме свої навіть наймінімальніші успіхи в управлінні персоналом.
Якщо у вас не було досвіду роботи на керівній посаді, ви можете висвітлити свої успіхи на терені неформального лідерства. Якщо, приміром, колектив під час відсутності керівника ви очолювали неофіційно, цілком можете розповісти про це в резюме.
Фінансова відповідальність
Ніщо так не підвищує довіру до кандидата, як його здатність відповідально і дбайливо ставитися до грошей компанії. Якщо у своєму резюме ви вкажете, що не раз довели свою здатність нести фінансову відповідальність, це стане серйозним плюсом.
Вкажіть відрізки часів, коли вам був ввірений бюджет, і, якщо ваші посадові обов’язки цього не припускали, причину, за якою гроші довірили саме вам. Якщо, приміром, керівництво доручило вам закупити нове устаткування і виділило на це бюджетні кошти, напишіть, як ви розпорядилися ними і якого результату було досягнуто.
Обширні зв’язки
Ділові зв’язки на сьогоднішній день є одним з найбільш цінних ресурсів у бізнес-середовищі. В резюме варто неодмінно описати, як ви використали свою значну базу даних в робочих цілях. Наприклад, ви можете описати, як притягнули знайомого експерта для того, щоб той виявив недоліки у вашій системі мотивації персоналу.
Зрозуміло, що співробітник, здатний у будь-який час на першу вимогу працедавця знайти потрібного фахівця з мінімальними витратами, є дуже цінним для будь-якої компанії.
Писати про свої контакти слід також у графі “Професійні навички”. Формулювання можуть бути короткими. Наприклад: “наявність зв’язків в ділових колах Китаю”, “є досвід роботи з державними органами» і т.п.
Робота зі “знаменитостями”
Згадки імен провідних фахівців і великих компаній допоможуть додати вашому резюме блиску. Навіть якщо ви не працювали з ними на постійній основі, можете згадати ті випадки, коли вам доводилося так чи інакше контактувати з робочих питань.
Проте з перерахуванням зоряних компаньйонів і провідних компаній треба бути дуже обережним. Важливо, щоб ця інформація не зводилася до формулювань типу “одного разу потиснув руку ЮріюПавленку”. Набивати собі ціну виключно за рахунок згадки знаменитостей може лише невпевнена у своїх професійних якостях людина. Для рекрутера це важливий сигнал - фахівець, який поважає себе, так писати не буде. Якщо є чим похвалитися в цій сфері та існує можливість отримати відгук про вашу роботу від якоїсь високопоставленої особи, напишіть: “Можливе отримання рекомендацій на такому-то рівні”. Цього буде досить.
І врешті-решт врахуйте, що прикраса свого резюме посередництвом різних привабливих навичок в жодному разі не має бути спекуляцією або спробою обдурити рекрутера. Навіть якщо вам і вдасться затуманити очі потенційному працедавцю, відсутність заявлених вами в резюме якостей все одно рано чи пізно дадуть про себе знати..