Отримуйте дорогоцінний досвід ще будучи студентами!

Вже давно минули ті часи, коли про подальшу долю своїх студентів-випускників думав рідний «альма матер». Зараз ніхто не буде шукати вам роботу, головне завдання ВНЗ - дати вам знання, вручити диплом, і побажати всього самого найкращого.

Одна з проблем, яка постає перед новоспеченим претендентом навіть при наявності диплома про вищу освіту при пошуку першої роботи, - це відсутність досвіду. Про це варто подумати заздалегідь і починати отримувати той самий дорогоцінний досвід ще перебуваючи на студентській лаві.

Про те, яким чином це можна зробити, ми розповімо вам в нашій статті.

Вільне відвідування

Є навчальні заклади, в яких студенти при наявності довідки з роботи можуть оформити режим вільного відвідування. Ця чудова практика, адже ви можете бути присутнім лише на тих заняттях, які вважаєте необхідними, але при цьому не звільняєтесь від здачі курсових робіт, заліків і іспитів. Зазвичай для того, щоб оформити режим вільного відвідування, потрібно домовитися окремо з кожним викладачем і отримати від нього письмову заяву про те, що він не проти вашої частої відсутності на його заняттях. Як варіант, ви можете домовитися з викладачами про те, в які саме дні та години будете відсутні в інституті (університеті, тощо). Швидше за все, професор попросить у вас компенсацію, - наприклад, провести дослідницьку роботу або написати реферати з пропущеним темам.

Вільний графік

Вільний графік на роботі - це розкіш, навряд чи доступна молодому співробітнику. Однак в деяких творчих професіях цілком можливо домовитися про те, що роботу оцінюватимуть за результатом. Це можуть бути статті, дизайнерські або архітектурні рішення, комп'ютерні програми і т.п.

Дистанційна робота

Ще більш зручним варіантом вільного графіка може стати дистанційна робота, коли ви взагалі працюєте вдома. З розвитком Інтернету таких пропозицій стає все більше. І роботодавці ставляться до досвіду роботи поза основним штату повністю лояльно.

Тимчасова робота

Тимчасова робота передбачає разові послуги певній компанії або фірмі. Наприклад, ви можете попрацювати помічником бухгалтера під час здачі річної звітності. Або помічником адвоката на певному судовому процесі. Добре зарекомендувавши себе кілька разів в одній і тій же фірмі, можна розраховувати на те, що в майбутньому, коли, можливо, звільниться відповідна посада, роботодавець віддасть перевагу саме Вам, а не невідомому кандидату.

Стажування

На старших курсах навчальних закладів часто пропонують студентам практику за фахом. А на останньому курсі студент проводить кілька місяців у процесі пошуку матеріалу для диплома. Якщо поставитися до проблеми вибору місця практики з усією серйозністю, то цілком можна отримати не тільки досвід роботи, але і, як і в випадку з тимчасовою роботою, пропозицію продовжити працювати далі на благо компанії. Звичайно, якщо основний критерій вибору роботи на період навчання - можливість прожити на пропоновану зарплату, то доводиться відмовлятися від практики за фахом. Але якщо є можливість перетерпіти, то краще поставитися до вибору місця роботи стратегічно.

«Зліпи» себе сам

Хороший спосіб перспективного старту - розуміння того, що студентська пора - прекрасна можливість виростити в собі фахівця "з нуля", тобто підлаштуватися саме під ту компанію, в якій збираєшся робити кар'єру. Для цього, перш за все, необхідно вже в інституті почати складати певний список компаній, в які ви хочете потрапити після завершення вузу: вивчити вимоги до кандидатів, з'ясувати, який саме досвід там потрібен, і - спробувати його отримати. Можна навіть почати кар'єру в компанії своєї мрії з самого початку - з посади секретаря або помічника. Працюючи секретарем, скажімо, в рекламному агентстві, ви зможете як слід вникнути в суть справ, вивчити структуру компанії, її політику, основних клієнтів, відчути корпоративну культуру, яка згодом може стати додатковим бонусом при русі кар'єрними сходинками. Так, і не забувайте документувати будь-який, навіть незначний, досвід роботи, набутий за час навчання, щоб потім внести його в резюме.