Як правильно похвалити себе на співбесіді

Жодне співбесіди не обходиться без питання про переваги і недоліки. Здавалося б - що тут складного? Хто знає мене краще, ніж я сам? Однак на ділі все виявляється не так просто - питання про переваги і недоліки часто ставить претендентів у глухий кут. Як же «грамотно» розповісти кадровику про свої плюси і мінуси, при цьому не обдурити його очікувань?


Я - працездатний

Перш ніж розповідати про себе, поставте себе на місце роботодавця і подумайте, якого співробітника ви б хотіли бачити в своїй команді. Яким є ідеальний кандидат на ту чи іншу посаду?

Очевидно, що для кожного кандидата найкращими характеристиками стануть працьовитість і висока працездатність. Але насправді далеко не всі зможуть фактично підтвердити наявність цих властивостей.

Але якщо ви згодні працювати в режимі ненормованого робочого дня, відмовитися від вихідних і відпустки, на першу вимогу відправлятися у відрядження - сміливо можете приписувати собі вищезгадані якості. Однак стежте, щоб ваші слова не виглядали порожній похвалою, інакше рекрутер засумнівається у вашій чесності.

Як же бути тим, хто поки не дозрів до подвигів Геракла, але любить свою роботу і готовий відповідально виконувати свої обов'язки - не затримується допізна, але і не запізнюється? Якщо ви ставитеся саме до цієї категорії претендентів - вам краще охарактеризувати себе такими словами, як «старанний» і «дисциплінований».


Я - стрессостійкий

Це сучасне «новомодне» слово вживається все частіше і частіше. А чи замислювалися Ви, коли саме виникла необхідність в істресостійкими працівниках? Це сталося тоді, коли роботодавцям потрібні були співробітники, які могли б ввічливо спілкуватися з незадоволеними, часом навіть невихованими клієнтами.

Якщо ваша робота передбачає готовність до різних нестандартних ситуацій, обов'язково позначте цю рису в тому чи іншому формулюванні.

Однак не варто говорити про свою стресостійкості, якщо ваше бажання - спокійне і тихе місце. В даному випадку роботодавець може подумати, що ви належите до тих людей, які своєю поведінкою самі провокують конфлікти і, навіть перебуваючи в тихому болоті, починають мутити в ньому воду.


Я - товариський

Як ви думаєте, чи потрібен роботодавцю товариський співробітник? Можливо, ви подумаєте: так як мені доведеться працювати з людьми, та й в колективі не зайвим буде налагодити потрібні контакти, отже - треба вміти знаходити спільну мову з людьми і бути товариським.

Але ось роботодавець може міркувати по-іншому: що замість того, щоб виконувати свої безпосередні обов'язки, ви будете відволікати колег порожніми розмовами, а клієнтів можна і відштовхнути зайвої балакучістю.

Саме тому краще вжити слово «комунікабельність».

Причому це властивість буде доречно продемонструвати в процесі співбесіди, побудувавши правильний діалог з інтерв'юером, відповідаючи тільки на ті питаннями, які вам задавали і обговорюючи лише професійні теми.


Я - креативний

Останнім часом звичне для нас словосполучення "творчий підхід" замінила модна сьогодні "креативність", яка свідчить не тільки про наявність у претендента нестандартного мислення, а й про його обізнаності в сучасній кадровій термінології.

Правда, вказавши в резюме це якість, ви можете надати собі ведмежу послугу: навряд чи роботодавець оцінить багатство вашої фантазії, якщо йдеться про вакансії, яка вимагає чіткого виконання інструкцій. Якщо ж людина претендує на позицію, яка дійсно допускає наявність неординарних здібностей, слід конкретизувати свої можливості.


Я здатний до швидкого навчання

Часто трапляються оголошення, в яких чітко вказано, що роботодавець віддає перевагу претендентам, які хочуть навчитися чомусь новому і здатні швидко засвоювати знання. Це характерно для фірм, асортимент яких постійно змінюється, для тих, хто торгує нестандартним товаром або компаній, які впроваджують какуй-то свою, нову стратегію роботи і т.п. Так само це якість вітається там, де йде масовий набір на посади початкового рівня.

Однак є частина роботодавців, які словосполучення «здатний до швидкого навчання» сприймають як щось типу: "Я нічого не вмію, але хочу набратися знань за рахунок компанії". Навряд чи такий кандидат буде цікавий рекрутерам, оскільки, навіть не маючи досвіду роботи, сьогодні можна пройти курси і отримати необхідні навички з обраної професії.


Я вмію працювати в команді

Така фраза в резюме або анкеті свіддетельствует про те, що по-перше, роботодавець

повинен мати в розпорядженні колектив, готовий прийняти ще одного однодумця. А по-друге, ви таким чином заявляєте, що дійсно зможете відмовитися від визнання особистих досягнень заради інтересів групи і чітко розумієте всі особливості такої діяльності, адже сюди входить не тільки вміння командно генерувати ідеї, а й якісно їх реалізовувати, розподіляючи обов'язки між тими, хто в даному випадку впорається краще.


Автор: Нова робота

Джерело: https://novarobota.ua/