Як навчити підлеглих самостійності

Будь-який керівник повинен мати при собі співробітника, готового вирішувати частину питань без погодження. Як зробити працівників більш відповідальними?

В даному випадку начальник повинен виходити з індивідуальних особливостей людини - її здібностей і характеру. Потрібно розуміти мотивацію кожного працівника. Є люди «ведучі», а є «ведені», так що керівнику необхідно вибрати працівника, для якого відповідальність буде не важкою ношею, а, навпаки, додатковим стимулом. До подібних людей легко підібрати ключик - досить сказати: «Я на тебе сподіваюся». Співробітник з даною мотивацією буде робити все, щоб виправдати надії начальника. Не бійтеся давати свободу співробітникам. Мрія будь-якого керівника - мати підлеглих з високим рівнем самоконтролю. Справжні лідери прагнуть знайти таких людей і підготувати собі заступника - неважливо, існує посада заступника чи ні. Придивляйтеся до працівників, спостерігайте за ними з боку. Вибравши потрібну людину, починайте вчити його самостійності, але поступово, в рамках невеликих проектів.

Почніть з завдань, які будуть під силу підлеглому. Не забувайте про зворотний зв'язок після кожного виконаного завдання. Відпускайте контроль, якщо бачите, що співробітник прекрасно все розуміє і справляється. Станьте для працівника наставником. Не нав'язуйте свої рекомендації і не поспішайте відповідати на всі питання. Дайте можливість підлеглому самому знайти правильне рішення або запропонувати щось нове. Це один з найбільш ефективних способів розвитку і взаємовигідний процес: начальник звільняється від виконавської роботи, а співробітник професійно зростає.

Якщо ви йдете у відпустку, заздалегідь продумайте, як буде організована робота під час вашої відсутності. Якісь відповідальні завдання можна делегувати кільком людям, але добре, якщо є людина, яка проконтролює весь процес, людина, на яку можна покластися.

Роз'ясніть співробітникам завдання перед відходом. Буде краще зробити це письмово, а копії листа послати всім підлеглим, щоб не було ніякого непорозуміння щодо того, хто і чим буде займатися і яка відповідальність на кому лежить. Після цього проговорите завдання усно, вислухайте уточнюючі питання, а також забезпечте працівника необхідними ресурсами. Деякі справи можуть зажадати участі інших відділів. Так що працівники суміжних підрозділів теж повинні бути в курсі, з ким їм доведеться спілкуватися під час вашої відсутності.

По матеріалам trud.ru