Якщо рекрутер - жінка

Отже, ви шукаєте роботу і вже близькі до заповітної мети - вас запросили на співбесіду. Якщо вашим рекрутером буде жінка, то і вибудовувати своє спілкування необхідно з урахуванням жіночої психології і жіночого підходу до роботи.

Відчуйте різницю

Щоб ви не сказали, різниця є. І вона істотна. Основна відмінність полягає в наочно-дієвому мисленні (у більшості чоловіків) і наочно-образному (у більшості жінок). За статистикою, в рекрутингу працює більше жінок. Знову-таки через відмінності в психології. Справа в тому, що більшість чоловіків віддають перевагу швидкому результату, жінки ж більш терплячі, а значить, їм легше налаштуватися на довгострокову роботу (іноді пошуки кандидата затягуються на 3-4 місяці). Отже, що ж потрібно враховувати, збираючись на співбесіду до жінки?

Важливі дрібниці

Якщо рекрутер - жінка, відправляючись на співбесіду, прихопіть з собою «наочні посібники». Подбайте, щоб у вас були всі необхідні документи. Завчасно вийміть з них і замініть новими «постраждалі» версії, наприклад, від руки дитини, яка старанно вчилася малювати будиночок на ксерокопії диплома, або резюме, яке зазнало втрати товарного вигляду від гострих зубів улюбленого кота Дормідонта. А найголовніше, на жінок справляють незабутнє враження не настільки цифри і факти, як їх втілення в графіках, діаграмах, таблицях, тому для посилення враження надайте опису успіхів наочної форми. Хочете сказати, що завдяки вашим зусиллям на колишньому місці роботи продажі зросли на 18,5%? Краще за пару хвилин побудуйте «веселеньку» діаграму з двох стовпців «продаж ДО» і «продаж ПІСЛЯ» і роздрукуйте її на кольоровому принтері.

«Терпіти не можу, коли чоловік в нечищених черевиках. Відразу інтерес пропадає», - відомі слова героїні культового фільму «Москва сльозам не вірить» характеризує особливості сприйняття багатьох жінок. І ставляться так не тільки до чоловіків. Будь яка неохайність (від зім’ятої носової хустинки до облізлого лаку на нігтях) - табу. І ніяких внутрішніх виправдань про брак часу або втоми, рекрутеру - це не цікаво.

«Птах балакун»

Приємно бачити в очах рекрутера непідробний інтерес до власної персони і піддатися на його наполегливі прохання: «розкажіть про себе». Але це зовсім не означає, що ви повинні викласти зміст всіх десяти томів своєї біографії, включно з членами вашої родини, аж до згаданого Дормідонта. Говоріть коротко і по суті, це створить необхідне враження впевненості і компетентності. Що власне і було потрібно.

«Я вся така-розтака»

Зустрічають як і раніше по одягу. Але не прагніть виставити себе в найбільш виграшному світлі і впадати в іншу крайність - вбиратися в найкращу вечірню сукню і демонструвати на обличчі зразок мистецтва макіяжу. Можливо, це ще пройшло б як варіант, якщо рекрутер - чоловік. Але, на співбесіді з представницею своєї ж прекрасної статі, легковажність не тільки недоречна, але навіть небезпечна. Кращий вихід - простий, однотонний, але обов'язково якісний діловий костюм. За словами стилістів, він прекрасно доповнюється скромною ниткою перлів. Зрозуміло, з усіх правил бувають винятки. Якщо ви претендуєте на будь-яку креативну позицію (дизайнера, фотомоделі, телеведучої, арт-директора, іміджмейкера і ін.), то більш доречний буде «вільний стиль». І в такому випадку самі знаєте, як одягом висловити свою індивідуальність.

«Не заривайтеся, Штірліц!»

Якщо думаєте, що ви най-най розумниця-розумниця, знаєте кілька іноземних мов, маєте за плечима пару-трійку дипломів, ступінь МВА, стажування в кращих компаніях Європи, сказати про це треба як би «між іншим». Приблизно так, як повідомляєте чоловікові про розбиту напередодні машину. Зайва самовпевненість може зіграти поганий жарт: зазнайку завжди хочеться поставити на місце.