Діловий дрес-код
У даній статті ми дамо вам кілька порад по створенню ділового іміджу. Додайте до них свій власний смак, пристосуйте до тієї галузі, в якій працюєте - і повний вперед!
Бізнес-вумен
В першу чергу треба придбати якісний костюм. Кращий варіант - класичний стильний діловий костюм, на якому не варто економити, адже він зможе послужити вам кілька років. Намагайтеся підібрати такий колір, щоб окремі частини костюму можна було комбінувати з з піджаками або спідницями від інших. Не варто забувати і про аксесуари. Вони повинні бути досить скромними: простий, функціональний годинник з металевим браслетом або шкіряним ремінцем, серед коштовностей - золото або срібло, хоча прийнятною буде і якісна біжутерія або нитка штучних перлів.
З піджаком від костюма можна носити сукні (при узгодженні кольору і тканини), а так само блузки, які можуть бути кольоровими або однотонними, комбінуватися з шарфиком або скромним намистом. Блузки без рукавів не підходять під діловий стиль. Однак короткий рукав або рукав довжиною «три чверті» прийнятний в більшості випадків.
Якщо светр - неприйнятний варіантом для чоловіків в консервативних ситуаціях, то для ділових жінок така частина гардероба підходить. Найбільш відповідний варіант - однотонний светр і при цьому він не повинен бути великий.
Що стосується взуття, то воно повинно бути основного кольору, наприклад чорного, темно-синього, коричневого або темно-коричневого, залежно від переважаючих кольорів вашого гардеробу. Колір взуття повинен бути такого ж відтінку або темніше, ніж інший ваш одяг. Білих, пастельних і модних кольорів краще уникати. Сандалії будуть виглядати занадто несерйозно. Панчохи краще вибирати нейтральних кольорів.
Для того, щоб носити документи та інші предмети, зручніше використовувати не сумочку, а портфель. Але якщо Ви віддаєте перевагу сумочці, вона повинна бути зшита зі шкіри темного основного кольору. Сумочка повинна поєднуватися за стилем з іншими частинами вашого костюма.
Бізнесмен
Як і у жінок, якісний чоловічий костюм класичного крою - невід'ємна частина образу ділового чоловіка. На піджаку повинні бути дві або три гудзики, а ширина лацкана повинна становити 7,5 або 9 см. Тканина - бажано натуральна (наприклад, шерсть або суміш вовни з поліестером), малюнок тканини може бути різним.
Сорочки повинні бути світліше костюма і краватки. Однотонні сорочки - основні консервативні варіанти чоловічих сорочок. Цілком прийнятна тонка червона або синя смужка. Сорочки пастельних тонів, блідо-рожеві, а також світлі однотонні з білим коміром та манжетами можуть дозволити собі співробітники не дуже консервативних сфер бізнесу (наприклад, продавці).
Ще одним атрибутом образу бізнесмена є краватка, яка повинна бути високої якості, причому найкраще виглядають шовкові краватки. Це такий елемент гардеробу, на якому не можна занадто економити.
Портфель або папка для паперів повинні бути досить великими для того, щоб вміщати в себе всі необхідні документи і не виглядати переповненими. Так само слід підбирати портфель виходячи з ваших пропорцій, але в будь-якому випадку він повинен бути темного кольору. Більш універсальний ніж чорний - темно-бордовий портфель, який підійде до костюму будь-якого забарвлення.