Як зачарувати рекрутера і успішно пройти співбесіду на роботу: 5 порад

Якщо ви хочете отримати роботу, ретельно підготуйтеся до співбесіди. Експерти в сфері рекрутингу виділяють 5 головним рад, якими рекомендують скористатися під час підготовки до зустрічі з потенційним роботодавцем.

1. У резюме пишіть тільки правду

Заздалегідь вирішите, що ви зможете розповісти рекрутеру про себе. Майте на увазі, що вас запитають не тільки про вашу освіту і придбаному професійному досвіді, а й про хобі. І тут зазвичай починаються проблеми. Більшість кандидатів в рядку «хобі» пишуть все що завгодно: музика, спорт, фільми або література. Якщо ви вказали, що любите читати, будьте готові відповісти на питання про останню прочитану книгу. Поспішне придумування відповіді ні до чого доброго не призведе, ви зіпсуєте враження про себе і вам не будуть вірити. Все, що ви вказуєте в резюме, має бути правдою і підкріплено фактами. Також, наприклад, дуже легко перевірити, наскільки добре ви володієте іноземною мовою. Брехня в цьому випадку буде просто виявлена. Краще визнати, що рівень вашого англійської такої, як є насправді, але ви маєте намір далі вивчати його. Разом з тим рекрутер перевірить, чи є у вас дипломи тих університетів, які ви вказали в своєму резюме. На ринку вже є компанії, які займаються перевіркою такої інформації. Також дізнайтеся, чим займається компанія, яка запросила вас на співбесіду. Як довго вони працюють на ринку, які продукти пропонують і які у них клієнти. За словами рекрутерів, здобувачі посилають так багато заяв, що часто не пам'ятають, яку роботу шукали. Буває, що вони просять рекрутерів нагадати їм, на яку роботу вони претендують. Це величезна помилка. І якщо кандидат нічого не знає про компанію, це є негативним сигналом для роботодавця.

2. Підберіть відповідний гардероб

Одягніться акуратно, офіційно, скромно і елегантно. Кращим варіантом буде діловий костюм. Кольори повинні бути не яскравими, пастельними або темними. Жінкам ні в якому разі не можна перестаратися з макіяжем, також відмовтеся від екстравагантних зачісок і прикрас. Пам'ятайте, що співбесіда є формальною-відповіддю. Найбільші проблеми з одягом - влітку, в жарку погоду. Жінки часто приходять в коротких спідницях і в тонких прозорих блузках. Джентльмени дозволяють собі короткі бриджі або шорти. Такий варіант одягу категорично заборонений. Якщо під час співбесіди кандидат «світить» босими ногами в шльопанцях або відкритих сандалях, він ніколи не отримає роботу.

3. Будьте тактовні і впевнені в собі

Співбесіда проводиться для того, щоб дізнатися кандидата якнайкраще. Тому будьте готові до різних питань і відповідайте на них всебічно, а не двома короткими реченнями. Ваша замкнутість може бути сприйнята як бажання щось приховати. І навіть якщо ви геніальний експерт, але під час співбесіди ведете себе скуто і невпевнено, швидше за все, вас не запросять працювати на бажану вакансію. Говоріть вільно і відповідайте якомога ширше. Якщо ви ділитеся своїми особистими думками і поглядами, то обґрунтуйте їх. Таким чином, ви доведете, що дійсно розбираєтеся в якійсь сфері. Постарайтеся бути дипломатичним і делікатним. Ви не можете йти на співбесіду з одними тільки вимогами. Навіть якщо ви відмінний фахівець, Ви не можете говорити про свої вимоги на початку зустрічі. Звичайно, ви повинні сказати, скільки хочете заробити і без будь деталей ви не можете уявити собі роботу, але будьте обережні під час представлення вимог. Ніхто не хоче мати самовпевнених і нахабних співробітників.

4. Гроші

Це нормально, що за ваші вміння та знання ви вимагаєте досить високу зарплату. Однак не думайте, що ви отримаєте більше, ніж самі запропонуйте під час розмови з рекрутером. Тому, перш ніж йти на зустріч, добре подумайте, яку зарплату ви назвете для себе. Дізнайтеся, який рівень оплати в даній компанії, в інших організаціях цієї ж сфери. Часто люди, які переїжджають з невеликих міст в столицю, повідомляють про дуже низькій заробітній платі, що абсолютно не відповідає рівню оплати в большом городе. В такому випадку більше вам ніколи не запропонують, а можливо ви взагалі не зможете отримати роботу, тому що рекрутер визнає вас некомпетентною людиною. Також ви повинні бути обережні, щоб не перестаратися - якщо попросите занадто високу винагороду, компанія відмовиться від ваших послуг, тому що ви будете занадто дороги для них.

5. Подолайте стан стресу

Якщо ви прийдете на співбесіду нервовими, схвильованими і переляканими, шансів на успішний результат у вас немає. Як боротися зі стресом і переживаннями? В цьому випадку допоможе практика. Тому відправте якомога більше резюме, ходите на всі співбесіди, куди вас запрошують. Навіть якщо після телефонної розмови ви впевнені, що це не пропозиція для вас, ідіть. Чим більше у вас буде досвіду, тим вільніше і впевненіше ви будете себе почувати на наступних зустрічах.