Затверджено порядок виплати одноразової матеріальної допомоги роботодавцям на період посилення карантинних обмежень
Кабінет міністрів України підтримав ініціативу Президента України про виплату одноразової матеріальної допомоги роботодавцям, які можуть втратити дохід через карантин, та ухвалив відповідну постанову - № 1231 від 9 грудня 2020 р. Нею, зокрема, затверджено Порядок надання одноразової матеріальної допомоги суб’єктам господарювання, розрахунку її розміру, стягнення, повернення невикористаної її суми.
Право на отримання одноразової матеріальної допомоги мають юридичні особи (роботодавці), які використовують працю найманих працівників. Основний вид економічної діяльності таких роботодавців не входить до Переліку видів економічної діяльності щодо яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи, затвердженого Постановою КМУ №1236 від 9 грудня 2020 р.
«Починаючи з 14 грудня, роботодавці, які скоротили або можуть скоротити робочий час працівників через карантинні обмеження, можуть подати заяву на отримання одноразової матеріальної допомоги. Для цього до 21 грудня їм необхідно звернутися до центру зайнятості за своїм місцем перебування та надати необхідні документи», - зауважив директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич.
До пакета документів мають входити:
- заява за формою, визначеною додатком 1 до Порядку надання одноразової матеріальної допомоги суб’єктам господарювання, які вимушено скоротили або можуть скоротити тривалість робочого часу найманих працівників через карантинні заходи;
- копія наказу про скорочення або можливе скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у період дії обмежувальних протиепідемічних заходів;
- копія відомості про найманих працівників за формою, визначеною додатком 2 до Порядку.
«Подати документи можна безпосередньо до центру зайнятості або дистанційно у сканованому вигляді на електронну адресу відповідного центру зайнятості. До 22 грудня центр зайнятості розгляне документи та прийме рішення щодо виплат. Важливо зазначити, що роботодавці зобов’язані виплатити матеріальну допомогу на рахунок працівника не пізніше наступного робочого дня після надходження коштів», - підкреслив Віктор Білич.
При цьому, матеріальна допомога не надається суб’єктам господарювання, які зареєстровані менш як три місяці або перебувають у стані припинення чи банкрутства. Також виплати не здійснюються підприємцям, які отримують допомогу по частковому безробіттю.
Обмеження щодо участі в програмі є і для найманих працівників. Так, матеріальна допомога не надається робітникам, які працюють у роботодавця за сумісництвом або за яких на дату звернення роботодавцем сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування менше ніж за усі місяці III кварталу 2020 року.
«Одноразова матеріальна допомога стане суттєвою підтримкою працівникам підприємств, які змушені будуть згорнути свою діяльність на період посилення карантинних обмежень», - наголосив директор КМЦЗ.