Як працевлаштуватися після 50 років?

В недалекому минулому робота на одному підприємстві з юності і до виходу на пенсію була закономірністю. Сьогодні про таке рідко можна почути. Люди часто змінюють роботу з різних причин, і в багатьох випадках це не залежить від них.

Пошук нового робочого місця фахівцями після 50 років іноді може бути дуже проблемним. Як бути в такій ситуації?

Перш за все, важливо знати, як ефективно шукати нову роботу.

Цей процес не є легким завданням. Багато хто вважає, що працевлаштуватися людині у віці 50+ всього за кілька років до пенсії практично нереально. Хоча це прекрасний вік для професійного навчання та зміни спеціалізації.

Зайнятість після 50 років важлива не тільки з-за матеріальної вигоди і підвищення якості життя. Вона крім того дає велике задоволення і можливість особистого розвитку. Більш тривала робота також призводить до більшої соціальної активності та високого рівня пенсійного забезпечення. Крім того, вчені та медики довели позитивний вплив на загальний стан здоров'я зайнятості та навчання людей старшого віку. Головне, щоб робота була фізично важкою.


З чого почати?

Сам процес пошуку роботи може зайняти багато часу. Почніть з хорошого настрою, вірте в свої здібності і зрозумійте, що в 50 + ви цінний співробітник, який є знахідкою для кожної компанії.

«Ми повинні чітко розуміти нашу цінність і пам'ятати, що ми цінні для роботодавця. 50+ співробітник - це не тільки багатий досвід, але перш за все велика гарантія стабільності і лояльності. Дуже часто зрілі люди мають менше зобов'язань і можуть повністю присвятити себе роботі », - говорить Гжегож Залуски, бізнес-тренер, радник, посередник в BodyLanguage Institute Polska.


Скористайтеся доступними можливостями і виберіть відповідне для вас рішення

При пошуку роботи ви можете розраховувати на допомогу державних установ. Реєстрація в центрі зайнятості та ознайомлення з наявними вакансіями повинні бути одним з перших кроків. Бюро з працевлаштування пропонує ряд інструментів, в тому числі ті, які призначені для людей у віці 50+, що дозволяє повернутися до роботи та підвищити кваліфікацію. Сприяння для безробітних осіб віком старше 50 років, пропонованих державою, включає:

- Поради та інформацію - центри з працевлаштування мають інформацію про ринок праці, загальнодоступні пропозиції про роботу і дають рекомендації щодо можливостей навчання та освіти;

- Індивідуальний план для безробітних даної вікової. Він включає пропозицію про роботу або інші форми професійної активації, такі як навчання, стажування, участь у семінарах або громадських роботах;

- Підтримка в підвищенні навичок / кваліфікації - реєстрація дає доступ до численних інструментів для підвищення кваліфікації. Можна отримати направлення для навчання або фінансування обраного курсу або післядипломної програми.


Спеціальні програми - безробітні люди старше 50 років, мають можливість брати участь в спеціальних програмах, ініційованих і виконуваних місцевими органами управління в консультації з работодателямі. Также вони можуть також отримувати відшкодування витрат на проїзд до / із місця роботи, стажування, професійну підготовку дорослих в області професійної орієнтації або допомоги в активному пошуку роботи. У деяких випадках також можливо відшкодувати витрати на проживання.


Будьте в курсі пропозицій про роботу

Активний пошук роботи також включає ознайомлення з інтернет-порталами, де розміщуються пропозиції про роботу, і регулярне спостереження за новими пропозиціями. Існує також можливість використання послуг приватних агентств зайнятості. Не слід також забувати про пресу і спеціальних рубриках з працевлаштування.


Повідомте своїм друзям, що шукайте роботу

Дуже важливо інформувати своїх колег про те, що ви перебуваєте в пошуку. Це на перший погляд може здатися незручним, але на практиці дуже часто доводить свою ефективність.