Зарплата головних чиновників Києва: скільки отримують Кличко та його заступники

В останні кілька місяців топ-менеджери КМДА стали декларувати значні суми доходів. Зарплати заступників у різні місяці можуть помітно відрізнятися, іноді в кілька разів. Це залежить від кількості робочих днів, поїздок у відрядження або виходу у відпустку і інших факторів.

Згідно з даними, наданими в КМДА, оклади заступників невеликі, всього 8—14 тис. грн. Але всі вони в січні-лютому 2019 року отримували 100% надбавки за інтенсивність праці та різного розміру надбавки за вислугу років. Також щомісяця заступникам дають премії. Приміром, у січні практично у всіх вони перевищили 10 тис. грн, у лютому були лише трохи більше 3000 грн. Зате в грудні, перед Новим роком, кожен отримав від 40 до 66 тис. грн.

Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник в минулому місяці на сайті НАПК задекларував 141,7 тис. грн доходу, нарахованого як заробітна плата за основним місцем роботи. На початку січня — 105,3 тис., в перших числах грудня — 125,9 тис. Втім, "на руки" чиновник отримав трохи менше (ці суми вказані без вирахувань податків і зборів). Але в той же час зарплата Поворозника, порівняно з минулим роком, зросла суттєво.

З січня по вересень 2018 року йому виплачували в середньому 25—27 тис. грн на місяць. Винятком став липень, коли перший зам був у відпустці і отримав додатково майже 33 тис. грн на оздоровлення, а всього за місяць понад 66 тисяч чистими. У листопаді він поправив своє фінансове становище завдяки соціальної матеріальної допомоги в розмірі 53,7 тис. грн, у грудні за рахунок премії 66,6 тис. грн, а в січні цього року йому нарахували матдопомогу 89,7 тис. грн.

Олександр Спасибко в лютому декларував 122 тис. грн зарплати, а в грудні 2018-го взагалі тричі повідомляв про зміни в майновому стані (вказував суми доходу 91 тис., 100 тис. і 81 тис. грн). Він фігурує серед тих, хто недавно отримував велику матдопомогу — понад 70 тис. грн. Також таку в січні налічували Валентину Мондриевскому, В'ячеславу Непопу, Петру Пантелєєву.

Цікаво, що голова Київської міської адміністрації Віталій Кличко отримує значно меншу зарплату, ніж його заступники. Наприклад, за лютий він "не заслужив" ні місячної премії, ні надбавки за інтенсивність. За останній місяць зими Кличка було нараховано всього близько 30 тис. грн, а після всіх передбачених законами утримань він отримав лише 24,5 тис. грн.

Без премії і якої-небудь матеріальної допомоги він залишився у січні і грудні. Нагадаємо, згідно з декларацією Віталія Володимировича за 2017 рік (нова ще не опублікована), його зарплата становила 186 тис. грн, але він отримав пристойний дохід від роялті — 4,9 млн грн.

Якщо знову згадати про заступників, то сама скромна зарплата в січні — лютому 2019 року була у заступника з питань транспортної інфраструктури Дмитра Давтяна. Втім, він теж людина не бідна. Раніше тільки готівкових він декларував більше 2 млн євро, 1 млн доларів і 1,9 млн грн.


Джерело: https://www.segodnya.ua/kiev/kother/zarplata-glavnyh-chinovnikov-kieva-skolko-poluchaet-klichko-i-ego-zamestiteli-infografika-1235492.html