Виплати мобілізованим IT-фахівцям: як компанії підтримують своїх співробітників
Українські IT-компанії здебільшого зберігають зарплати та робочі місця за співробітниками, які служать у лавах ЗСУ та ТРО. Однак багато бізнесів готові переглядати рівень підтримки залежно від тривалості війни та ситуації на ІТ-ринку. Про це свідчить опитування DOU.
Найбільше співробітників у ЗСУ серед ІТ-спільноти – у EPAM, 250 осіб. За всіма фахівцями компанія зберігає робочі місця та компенсації у повному обсязі. Поки що не планують змінювати умови виплат, але можуть зробити це у майбутньому.
На другому місці за кількістю співробітників-військових – SoftServe, 200 осіб. Компанія також зберігає робочі місця за всіма мобілізованими та виплачує їм базову щомісячну винагороду. Програму підтримки продовжили ще півроку, після чого SoftServe перегляне цей план.
У GlobalLogic працюють 186 співробітників, які зараз служать у ЗСУ. Компанія фінансово підтримує своїх фахівців у армії щонайменше рік і зберігає за ними позиції на проектах. Через рік компанія розглядає кожен випадок індивідуально. Після закінчення служби спеціалістам запропонують приєднатися до старого проекту чи допоможуть знайти новий.
Кількість співробітників, які були мобілізовані, в інших українських IT-компаній становить менше 50, а у більшості – менше 10. Майже всі компанії виплачують своїм спеціалістам частину чи всю зарплату, фіксовані бонуси та інше. Також багато хто зберігає робоче місце або забезпечує резерв. Крім того, айтішникам допомагають купити необхідну амуніцію.
Многие IT-компании не планируют прекращать поддержку своих мобилизованных сотрудников до конца войны.
Джерело: ubr.ua