Майже всі здатні біженці з України знайшли роботу в Польщі

З початку війни в Польщі було зайнято близько 900 тисяч біженців з України за спрощеними умовами. Усі українці знайшли роботу в сусідній країні, яка висловила бажання знайти роботу. Про це свідчать дослідження міграційної платформи EWL та центру Східноєвропейських студій Варшавського університету.

"Робота та можливості заробітку дають біженцям відчуття гідності, стабільності та безпеки", - сказав міністр сімейної та соціальної політики Польщі Марлен Малонг на конференції про підтримку України.

Згідно з офіційними даними, з початку війни близько 1,5 мільйона біженців з України отримали тимчасовий статус захисту в Польщі, що відкриває спрощений доступ до ринку праці. З зазначеної кількості 500 тисяч - це діти. Тому експерти дійшли висновку, що майже всі біженці працездатного віку знайшли роботу. Здебільшого це не відповідає рівню освіти українців та кваліфікації.

Оперативний директор EWL Рафал Мруз вважає, що перший етап підтримки біженців відстає, і настав час для подальшої дерегуляції законодавства та правил проживання з точки зору доступу до мігрантів до суспільних вигод, децентралізація фінансової допомоги підприємствам, які допомагають біженцям біженцям . Також необхідна подальша оцифрування процесів легалізації для іноземців.

Зокрема, біженці повинні забезпечити можливість професійного розвитку (вивчення польської мови та професійної підготовки).

У Польщі робота була знайдена майже в шість разів більше, ніж біженців, ніж у Німеччині.

У той же час, понад 80% біженців планують повернутися до України в довгостроковій або короткій перспективі. Серед тих, хто планує залишитися довше, найбільша група складається з висококваліфікованих фахівців (22%), послугами (16%), працівниками та обладнанням (14%), викладачами та працівниками галузі освіти (12% .).

Нагадаємо, що у другій половині 2022 року кількість запитів від польських роботодавців до працівників, які знають українську мову, перевищували 1000 на рік. Більше того, кілька років тому показник в середньому становив 200-250, і з початку цього року тенденція лише посилюється.


Лжедело: ubr.ua