У Польщі активізувалися шахраї: як виманюють у заробітчан десятки тисяч доларів
У Польщі працюють та проживають близько 1,5 млн громадян України, які можуть стати жертвами шахраїв. Останні активізувалися перед святами, повідомили у компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal.
Лише у третьому кварталі 2021-го у Польщі зафіксували 25 фактів крадіжки особистих даних та шахрайства на суму 931 тис. злотих ($228 тис.). Це найвищий результат за 13 років.
Найчастіше українці трапляються на п'ять шахрайських хитрощів, у тому числі пов'язаних з банківською діяльністю. Так, багато великих банків у Польщі мають російськомовних консультантів. Зловмисники дзвонять заробітчанам від імені фінустанов та дізнаються залишок коштів на рахунку, а також час останнього користування додатком.
Іноді шахраї дзвонять з приводу кредиту і просять зайти в банківську програму також з метою з'ясування конфіденційної інформації. Часто зловмисники знають ПІБ користувача, а під час дзвінка висвічується номер банку, клієнтом якого є людина. Якщо аферисти дізнаються про "секретну" інформацію, вони отримують доступ до рахунку.
Крім того, шахраї використовують інші такі схеми:
• перепис населення, який у 2021 році проходив у Польщі і був обов'язковим для іноземців – спочатку зловмисники дізнаються про конфіденційну інформацію (дівоче прізвище матері тощо), а через деякий час дзвонить нібито представник банку, щоб отримати доступ до рахунку;
• стягнення боргів – під час телефонної розмови аферисти намагаються вивідати дані та примусити до переказу на погашення заборгованості або самі знімають гроші;
• афера з посилками – громадяни отримують повідомлення про необхідність внести передоплату за доставку посилки, де вказана адреса фішингового сайту, за допомогою якого зловмисники можуть не лише зняти гроші, а й оформити онлайн-кредити;
• обман з оголошеннями про роботу – шахраї в інтернеті розміщують оголошення про вакансії з хорошою оплатою праці без надмірних вимог, і якщо людина відгукнулася, їй надсилають анкету, в якій потрібно вказати дату народження, адресу, номер рахунку для зарплати, а також надіслати двосторонній скан. ID-картки.
Нагадаємо, у третьому кварталі 2021 року в Польщі з'явилося 132 тис. нових робочих місць, їхня загальна кількість зросла на 68,5% порівняно з аналогічним періодом 2020 року. На ринку праці спостерігається дефіцит працівників.
Джерело: https://ubr.ua/ukraine-and-world/society/v-polshe-aktivizirovalis-moshenniki-kak-vymanivajut-u-zarobitchan-desjatki-tysjach-dollarov-4010869