Майже 40% заробітчан розглядає Польщу як "вікно в Європу"

Близько 40% українців, які прибули в червні чартерами в Польщу, вперше виїхали на заробітки. Однак вони розглядають цю країну як "вікно в Європу". Про це свідчать результати дослідження конкурентних переваг ринку праці в Польщі, Німеччині та Чехії, який проводила компанія з міжнародного працевлаштування Gremi Personal.

Також зазначається, що чверть трудових мігрантів, які прилетіли чартерами в першому місяці літа, повідомили, що спочатку збиралися на заробітки в Чехію, Німеччину і Скандинавські країни. Але із-за складнощів з кордонами не ризикнули і прибули на роботу в Польщу.

Аналітики підкреслюють, що пандемія може бути шансом для польських роботодавців утримати трудових мігрантів. Для цього потрібно на державному рівні подбати про лояльною візової програмі, а також сприяти асиміляції іноземців.

До того ж жителі країн ЄС не готові йти на фізичну роботу навіть в умовах безробіття. Тому за українцями закріпився статус "незамінних". Всі три країни в умовах стабільної економічної ситуації готові всіляко сприяти залученню заробітчан з України.

Чехія вже планує розширити спрощене працевлаштування з трьох до 12 місяців. Компанії готові брати українців на роботу навіть без знання мови.

Що стосується довгострокової перспективи, Німеччина стане для українців найбільш бажаним напрямом після зняття карантинних обмежень. На даний період прийнятий 1 березня закон про трудову міграцію не полегшив доступ українцям. З-за пандемії робочі візи зовсім не видавали, за винятком таких професій, як водії вантажівок медперсонал.

Нагадаємо, щоб залучити побільше заробітчан з України, польські роботодавці надають їм додаткові пільги. Завдяки цим заходам місячні витрати наших трудових мігрантів у сусідів часто не перевищують і 500 злотих (€111 або за курсом НБУ – 3,4 тис. грн).


Джерело: https://ubr.ua/labor-market/work-in-figures/pochti-40-ukrainskikh-zarobitchan-rassmatrivajut-polshu-kak-okno-v-evropu-3894550