У світі роботодавці переходять на чотириденний робочий тиждень
Компанії по всьому світу, скоротили робочий тиждень, виявили, що це призводить до підвищення продуктивності персоналу та зниженню професійного вигорання.
"Це набагато корисніше, і ми справляємося краще, якщо не працюємо в шаленому темпі", - розповів Ян Шульц-Хофен, засновник берлінської компанії з розробки програмного забезпечення для управління проектами Planio, яка на початку року надала десяти своїм співробітникам чотириденний тиждень.
У свою чергу в Новій Зеландії страхова компанія Perpetual Guardian повідомила про зниження стресу і про підвищення залученості персоналу після того, як вона ввела 32-годинний тиждень.
В Японії уряд також заохочує компанії, які звільняють співробітників ранок понеділка.
У той же час Федерація британських профспілок (TUC) наполягає на тому, щоб вся країна перейшла на чотириденний тиждень до кінця століття. Цю ініціативу підтримує і опозиційна лейбористська партія.
Як стверджують в TUC, більш коротка тиждень дасть можливість працівникам ділитися з оточуючими створюваними технологіями, такими як машинне навчання і робототехніка.
"Це зменшить стрес від "жонглювання" роботою і сімейним життям і може поліпшити гендерна рівність. Компанії, які вже спробували це, кажуть, що це краще для продуктивності і добробуту персоналу", - сказала глава економічного напряму TUC Кейт Белл.