Українцям приготували підвищення податків. За що доведеться заплатити більше

Верховна Рада готує підвищення податків для українців. Народні депутати підтримали за основу законопроєкт Кабінету міністрів № 5600. Таке рішення прийняли на засіданні Ради. "За" проголосували 264 нардепа.

Проект викликав багато суперечок в парламенті. Адже, за словами експертів, в ньому не враховуються позиції ані бізнесу, ані місцевих громад. Тому до другого читання документ доведеться серйозно доопрацювати.

"Цей закон – про знищення бізнесу та інвестиційного клімату. Цим законопроєктом знищується зелена енергетика. Весь світ йде іншим шляхом", – зазначив народний депутат Олексій Гончаренко.

Але голова податкового комітету Данило Гетманцев з цим не згоден: він запевняє, що документ – про рівність оподаткування і усунення прогалин у податковому законодавстві.

Як зміняться ставки податків

Пропонується збільшити на 5% ставки:

  • акцизного податку на алкогольні напої;
  • екологічного податку (крім ставок за викиди двоокису вуглецю в повітря стаціонарними джерелами забруднення, за скидання забруднюючих речовин у водні об'єкти та за розміщення малонебезпечних нетоксичних відходів гірничої промисловості);
  • рентної плати за користування радіочастотним ресурсом Україна з урахуванням індексу споживчих цін 2020 року.

Закон пропонує змінити підходи до визначення одиниці виміру ставки акцизного податку на пиво. Чинну ставку акцизу за 1 л пива хочуть замінити на ставку за 1 л 100-відсоткового спирту.

Податок на прибуток фізичних осіб

Запроваджується оподаткування ПДФО за ставкою 18% доходів, отриманих від продажу протягом звітного податкового року третього і наступних об'єктів нерухомості.

Закон звільняє від оподаткування ПДФО доходи, отримані платником податку у вигляді часткової або повної компенсації відсоткової ставки, яка виплачується в межах:

бюджетної програми "Забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва";

державної програми впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян житлом на умовах, визначених КМУ.

Від ПДФО звільняються і кошти, отримані платником податків на безповоротній основі від Фонду розвитку інновацій.

Зміни з адміністрування податків і зборів

Контролюючим органам дають право стягувати податковий борг, що виник в результаті несплати самостійно визначеного платником грошового зобов'язання в податковій декларації або уточнюючому розрахунку, за рахунок готівки та / або коштів з рахунків в банках такого боржника за рішенням контролюючого органу без звернення до суду.

Керівнику юридичної особи – боржника за рішенням суду можуть тимчасово обмежувати виїзд за кордон до повного погашення податкового боргу.

Податкові органи уповноважують отримувати на запит інформацію (пояснення) від платника не тільки за фактом виявленого правопорушення, а й з інших питань, пов'язаних з оподаткуванням, можливими порушеннями в господарській діяльності платника, здійснені операції.


Джерело: https://economics.segodnya.ua/ua/economics/enews/ukraincam-prigotovili-povyshenie-nalogov-za-chto-pridetsya-zaplatit-bolshe-1561190.html