Скільки отримують одесити: ТОП-10 найбільш оплачуваних сфер діяльності
Середня номінальна зарплата жителя Одеської області в два рази більше мінімалки. Так, за останніми даними Головного управління статистики в Одеській області, в березні вона склала 8771 грн.
В управлінні статистики підрахували, що в березні, порівняно з лютим, розмір середньої зарплати зріс на 5%, а за останні 12 місяців (по відношенню до березня 2018-го) — більше ніж на 17%. Найбільш високооплачуваною виявилася робота у фінансовій та страховій сфері, на другому місці — транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність, а на третьому — держуправління та оборона, а також обов'язкове соціальне страхування.
Цікава тенденція спостерігається в сфері промисловості, яка в нашому топ-10 знаходиться на шостому місці. При середній зарплаті в 8898 грн загалом за сфері працівники структур, які займаються поставками газу, електроенергії, пари та кондиційованого повітря, отримують в середньому 10,5 тис. грн. Тим часом в переробної та добувної промисловості, а також у секторі водопостачання, каналізації та поводження з відходами середня зарплата нижча, ніж в цілому по сфері — 8585 грн, 4937 грн і 7887 грн відповідно.
Охорона здоров'я та надання соціальної допомоги з їх середньої номінальною зарплатою в 6931 грн в наш топ-10 не потрапили, а от освіта виявилося в нашому списку на передостанньому місці.
"У мене зі стажем майже 30 років і навантаженням 25 годин зарплата приблизно 8500 гривень, — розповіла нам вчителька молодших класів однієї із сільських шкіл Тетяна. — У фахівців віком і з меншою кількістю годин близько 4000 гривень".
За словами нашої співрозмовниці, з двома дітьми цієї зарплати їй вистачає лише на найнеобхідніше, а на розвиток себе як спеціаліста коштів вже не залишається.
За словами голови Асоціації роботодавців півдня України Юрія Борщенко, щоб зрозуміти, наскільки середня зарплата відображає реальні доходи людей, потрібно звернутися до різних категорій.
"Наприклад, директор морського порту за рік отримав 5,5 млн грн, а якщо взяти докера або іншого робітника, суми будуть інші, — пояснює Борщенко. Спочатку потрібно стабілізувати ринок цін, а вже потім говорити про заробітних платах".
Що стосується заборгованості по зарплатах, то тут в обласному управлінні статистики рапортують: "На 1 квітня 2019 року заборгованість із виплати заробітної плати становила 42,1 млн грн, 4,2 млн з яких припадали на економічно активні підприємства".
Джерело: https://www.segodnya.ua/regions/odessa/top-10-samyh-oplachivaemyh-sfer-deyatelnosti-v-odesskoy-oblasti-1264358.html