Безробіття у США - рекордно низька за майже півстоліття
Рівень безробіття в Сполучених Штатах досяг мінімуму за більш ніж 49 років, - повідомляє Бюро трудової статистики США. Вперше з грудня 1969 року він знизився до 3,6%.
Скороченню безробіття багато в чому сприяло зниження чисельності економічно активного населення. У квітні воно скоротилося на 490 тис. чоловік - насамперед через зростання кількості пенсіонерів і студентів денних Вузів, що не потребують в роботі.
При цьому найбільша економіка світу за той же місяць збільшила число робочих місць на 263 тисячі, що, природно, позитивно позначилося на динаміці показників безробіття.
Середньорічна заробітна плата при цьому зросла на 3,2%.
За словами аналітиків, всі ці зміни свідчать про стабільно здоровому стані американської економіки, але темпи її зростання не дають підстав очікувати змін ставок Федеральної резервної системи.
Однак, згідно з цими ж даними, показники вимушеної неповної зайнятості, тобто тієї, коли людям доводиться працювати неповний робочий день за його скорочень або з-за неможливості влаштуватися на цілий день, змінилися незначно.
Кількість таких працівників складає зараз у США 4,7 млн осіб.
Головний економіст консалтингової агенції Pantheon Macroeconomics Іен Шефердсон каже, що нинішні показники хороші, але не варто сподіватися на збереження таких темпів зростання заробітної плати.
"Але ось чого можна чекати, так це подальшого скорочення безробіття і, отже, у майбутньому - зростання зарплат", - додає він.
Аналітик також додав, що зараз ці зміни показників безробіття не мали прямого впливу на монетарну політику, але якщо тенденція збережеться, то, можливо, і Федеральна резервна система піде на переосмислення свого курсу.
Це дуже позитивний звіт, здатний похитнути погляди скептиків, які очікують швидкої рецесії в США.
Нинішній коефіцієнт безробіття виводить США чи не в світові лідери за цим показником. Однак це не зовсім так.
Звіт відображає не тільки число зайнятих, але і кількість людей, які не зайняті пошуком роботи.
При цьому вони не класифіковані як безробітні, але як покинули склад економічно активного населення, або як не відносяться до трудових ресурсів.
Але показники, що відображають число працюючих і тих, хто шукає роботу, не дозволяють поставити США вище, ніж в середину світового рейтингу.
Голова Федеральної резервної системи Джером Пауел вже висловлював стурбованість тим, що в Сполучених Штатах зростає число людей молодого працездатного віку, що не підпадають під визначення "трудові ресурси".
Цього є багато причин, і, можливо, одна з них - це серйозна проблема, пов'язана зі здоров'ям населення в США, а саме - зловживання опіоїдними препаратами.