Що може про Вас розповісти Ваше робоче місце?

Недопите гонятко кави, монітор, зі всіх боків обклеєний листочками з позарічною інформацією та неіснуючими номерами телефонів, шар пороху на клавіатурі, купа паперів  - одним словом, хаос...Вам це нічого не нагадує?
 Очвидно, нагадує...Це робоче місце одного із Ваших колеш, або навіть особисто Ваше..

Як ви вважаєте, ефективно працює така людина чи ні? Швидше за все, ні. Адже, в першу чергу, порядок на робочому столі автоматично припускає глобальне заощадження часу. Ви знаєте, де що лежить, де шукати необхідний документ, і не витрачаєте на його пошуки такі дорогоцінні хвилини.

Існує думка, що за станом робочого місця співробітника можна судити про того, ким він є на сьогодні : успішною людиною або невдахою. Сподіваюся, ви зрозуміли, що описана вище картина свідчить про те, що господар цього робочого столу - явний невдаха, не здатний систематизувати свою роботу. Ніхто не сперечається, дуже навіть може бути, що він -  людина талановита і прогресивна, але безлад на його робочому місці свідчить про те, що він, м’яко кажучи, неорганізований. Іноді безлад на робочому столі приводить і до плачевніших результатів. Адже в щонайповнішому хаосі дуже легко переплутати документи або навіть випадково викинути їх.

Наприклад, співробітник займається проведенням експертизи або проводить якесь дослідження. Для нього загублені дані - це свідомо недостовірні результати його ж роботи. І, відповідно, його ж невдачі в майбутньому. А причиною усьому тому - елементарний безлад на робочому місці.

Тому якщо ви не хочете уславитися таким собі “офісним плюшкиним”, то, насамперед, подивіться на свій робочий куточок. Схожий ваш “оазис думки” на робоче місце перспективного і успішного співробітника?

Якщо ні, то негайно виправляйте ситуацію! Насамперед, запам’ятайте: на столі повинні знаходитися лише ті папери, які потрібні просто зараз. Усе, що просто зараз вам не потрібно, - прибираємо геть з очей в шухляду, на поличку, в теку і так далі

Якщо у вас за день скупчується велика кількість заміток, які необхідно тримати перед очима, - використовуйте стінку. Туди завжди можна прикріпити листочки з необхідними телефонами, іменами або датами.

Бажано кожну годину наводити лад на столі, ховаючи вже використані документи і готуючи для роботи нові. В цьому випадку на вашому столі ніколи не з’явиться гора офісного сміття, що покриває усі предмети, необхідні для плідної і повноцінної роботи. І ця ваша звичка стане дійсно корисною: адже під час наведення ладу на робочому столі ви автоматично змінюєте вид своєї діяльності, відключаєтеся на якийсь час від проблем насущних. Іншими словами, таким чином ви просто відпочиваєте. А відпочинок в проміжках між робочими годинами дуже необхідний та корисний.

Якщо ви справді хочете побудувати успішну кар’єру, уславитися людиною надійною і відповідальною - почніть з малого: підтримуйте порядок на своєму робочому місці на “п’ятірку”. І, повірте, ніхто не посміє назвати вас невдахою!