П'ять ознак того, що Ви - ідеальний начальник

Можна сміливо стверджувати, що більшість офісних працівників тією чи іншою мірою невдоволені  власним босом. У курилках обговорюють злих, запальних, агресивних та непрофесійних начальників, які псують кров, нерви і кар'єру всьому колективу.
 
Це насправді так? Можливо, підлеглі не цінують старання свого лідера. Можливо, хтось з них стане таким же тираном після підвищення. З іншого боку, деякі керівники справляються із складним завданням і заслуговують поваги з боку власного колективу. 
 
Що ж для цього потрібно? Який він, ідеальний бос?
 
1. Його цікавить ваша думка. 
 
Рідко який підлеглий жадає бути безмовною маріонеткою в руках владного господаря. Навіть мудрий і справедливий наказ сприймається гірше, ніж безглузде рішення, в прийнятті якого брав участь увесь колектив. Природно, кожен співробітник готовий прагнути до тієї мети, яку вибирав в тому числі і він сам. Ідеальний начальник знає про це і залучає підлеглих до ухвалення важливих рішень. Звичайно, він не застосовує демократичного голосування і не чекає, поки кожен стане задоволеним. Іноді досить просто вислухати і дати зрозуміти, що позиції усіх працівників важливі для комапнії.
 
2. Він ділиться інформацією. 
 
Люди бояться невідомості. Цей страх паралізує їх і не дає працювати на повну силу. Мудрий керівник розуміє, що приховувати від співробітників прийдешнє скорочення штатів або проблеми фірми на ринку безглуздо. Атмосфера, яку створює ідеальний бос, просякнута довірою і є максимально прозорою. Такий стан речей провокує співробітників на повну відвертість і зі свого боку - зрештою небажання приховувати одне від одного проблеми та ідеї сприяє успіху всієї компанії. 
 
3. Він піклується про вашу кар'єру. 
 
Чудовий бос чимось нагадує батька, для якого майбутнє дитини часто є важливішим за власне. Такий менеджер не дає вказівок, виконання яких погіршить перспективи співробітника. Він обговорює з підлеглими їх сильні і слабкі сторони, дає поради, на що варто звернути увагу, щоб досягти висот в його компанії або навіть за її межами.
 
4. Він судить по результату. 
 
Чудовий керівник не стає дріб'язковим диктатором, який стежить за кількістю випитих чашок кави. Він навіть не вимагає приходити на роботу в строго визначений час і не збирає на власному столі купи звітів щодо проміжних етапів виконання проектів. Прекрасний бос поступає набагато простіше - він оцінює кінцевий результат. Звичайно, такий управлінець готовий проконсультувати співробітника, у якого виникли  труднощі і допомогти йому вийти із складної ситуації. Однак при цьому вважає за потрібне не втручатися, поки його про це не попросять.
 
5. Він справедливо винагороджує. 
 
Підлеглі такого керівника не ставлять питання "А чому мені дали стільки, а сусідові по кабінету більше"?. Кожен співробітник розуміє принципи, за якими призначаються бонуси. У компанії гарного керівника не винагороджують за хороші стосунки з менеджером або красиву посмішку. Тут цінують вміння досягати результату і розвиватися.