Карта сайта Написать нам

Присылайте нам отзывы и пожелания

Введите сообщение
Введите ваше имя
Введите ваш email

Рекомендовать другу

Порекомендуйте наш сайт друзьям

Введите имя друга
Введите email друга
Введите ваше имя
Введите сообщение

Войти
Синдром хронічної втоми: як розпізнати та лікувати?
Важная информация
Раздел: Статьи

Така незвична на перший погляд недуга, як синдром «згорання» (синдром хронічної втоми, синдром менеджера) поширюється надзвичайно високими  темпами, особливо у великих містах, де вирує шалений ритм ділового життя.

Американські статистики визначили, що в США на це захворювання страждає приблизно 1 мільйон осіб.
Лікарі-психотерапевти стверджують, що найбільше схильні до синдрому "згорання" надмірно емоційні люди і ті, хто ставляться до себе вимогливо, керуються в житті різноманітними "повинен" і "зобов'язаний".
Синдром "згорання" проявляється жахливою втомою, що не проходить, і супроводжується, як правило, безсонням і депресією. Вже при першому прояві втоми треба просто згадати, що мудрий організм сигналізує нам, що він перетрудився і знаходиться біля межі власних можливостей.

Причини захворювання:
- надмірні навантаження на роботі;
- затяжний конфлікт з начальством,
- нерозуміння з боку колег,
- постійне незадоволення зарплатою,
- відсутність професійних перспектив,
- побутова невлаштованість,
- хронічні невдачі в особистому житті;
- проблеми в сім'ї.
Типові симптоми . Постійна втома, яку не знімають ні сон, ні прогулянки, ні відпустка. Такий стан може тривати роками.
Апатія, тобто втрата інтересу до світу (насамперед, до роботи, а потім і до особистого життя: сім'ї, друзів, подорожей і т.п.).
Відраза до роботи і всього, що з нею пов'язане: до вранішнього підйому, дороги до офісу, до співробітників.
Профілактика. Синдром "згорання", як правило, трапляється з тими, хто віддає роботі надто багато сил, забуваючи про режим сну, нормальне харчування і відпочинок. Тому фахівці радять влаштовувати хоча би один-два рази на місяць таке собі «Свято Ліні». Цього дня слід подякувати собі за тривалу самовіддану працю і з чистою совістю розслабитися - забути про роботу, зайнятися дрібними домашніми справами, поспілкуватися з рідними і друзями, сходити в кіно або театр, врешті-решт, просто потинятися по міських вулицях. Однак слід уникати таких видів відпочинку, як надмірне вживання алкоголю, паління, азартні ігри і т.п.

Також психологи радять:
- ставитися до свого робочого місця як до власної кімнати, зробити його затишним (повісити на стіну улюблену фотографію або картинку, поставити на стіл предмети, що викликають приємні емоції);
- впродовж робочого дня залишати собі невеликий "приватний простір", зону недоступності, хоча би півгодини тиші. Наприклад, іноді обідати не в компанії колег, а наодинці,  влаштовувати коротку прогулянку, або просто дивитися у вікно;
- носити зручний одяг і взуття (іноді саме незручний одяг стає причиною млявості і втоми на роботі).
Біда в тому, що усі ці поради для хронічного трудоголіка, швидше за все, видадуться такими ж безглуздими, наскільки і важкоздійснюваними, тому що ці люди просто не в змозі повірити в користь гарного настрою. Насправді такий підхід справді занадто поверхневий - не можна почати "нове" життя, не змінивши звичні психологічні установки. Порятунком в цьому випадку може стати яке-небудь дуже сильне захоплення (любов або, приміром, нове хобі), що змусять перенаправити основну енергію в абсолютно несподіване русло. Щоправда, іноді таке "перемикання" згубно позначається на інших життєвих сферах.
Очевидно, більш правильним рішенням буде просто стежити за розподілом свого часу, відмічаючи в тижневику години, витрачені на роботу, сім'ю і друзів, хобі і спорт маркерами різних кольорів. Чим кольоровіше - тим краще.
Якщо ж випадок занадто запущений і все зазначене вище вже не допоможе, доведеться звернутися пза допомогою до фахівця.
Лікування. Психотерапевти стверджують, що людина навряд чи здатна самостійно витягнути себе зі стану хронічної втоми. Найгірше, якщо хворий починає лікувати знесилення і безсоння синтетичними медикаментозними засобами, речовинами, здатними викликати звикання. Краще за все знайти тямущого психотерапевта - за рекомендацією або в інтернеті.  RSS лента вакансий

Регион
Сфера деятельности

Рассылка вакансий

Регион
Сфера деятельности
Ваш email
Введите Ваш email