Карта сайта Написать нам

Присылайте нам отзывы и пожелания

Введите сообщение
Введите ваше имя
Введите ваш email

Рекомендовать другу

Порекомендуйте наш сайт друзьям

Введите имя друга
Введите email друга
Введите ваше имя
Введите сообщение

Войти
Секрети стрімкого кар’єрного зростання
Важная информация
Раздел: Статьи

Влаштувавшись на роботу на скромну посаду - наприклад, секретаря, продавця або кур'єра, можна просидіти на своїй "сходинці" до пенсії. А можна нестримно піднятися на саму верхівку кар'єрних східців. Звичайно, кар'єрне зростання багато в чому залежить від особистих якостей працівника. Але далеко не у всьому. Експерти вважають, що одна з найголовніших умов швидкої кар'єри - правильний вибір компанії.

Найпростіше робити кар'єру в "молодих" інноваційних галузях. Класичний приклад - інформаційні технології. В інтернет-бізнесі розвиток йде нестримно. Працівники успішного старт-апу можуть швидко пройти шлях від молодшої позиції до генерального директора. А ось у великих компаніях робити стрімку кар'єру досить складно. У "старих" галузях на шлях з "низів" до керівних позицій піде 20-25 років, тому що тут кар'єра має чіткі східці, через які не перескочиш.
Швидко зробити кар'єру можна і в компаніях, які працюють в традиційних сферах. Наприклад, у сфері громадського харчування. У фастфуді, наприклад, за два-три роки є шанси розвинутися від працівника каси до директора відділення. Безумовно, йдеться тільки про великих гравців ринку. Провідні підприємства швидкого харчування «вирощують» своїх управлінців всередині, діючи за прикладом McDonald s. При цьому для того, щоб стати керівником, людині не треба мати особливих знань на старті.

Існують і інші сфери для нетерплячих кар'єристів. Це туризм, ретейл і телекомунікації. Якщо бізнес досить молодий, швидко розвивається і проходить фазу формування, то в ньому  набагато легше добитися професійних успіхів, і кар'єрне зростання можливе значно швидше, ніж, наприклад, у виробництві, металургії чи банківській галузі, оскільки тут потрібні колосальні досвід і знання.
Деякі фахівці з рекрутингу вважають, що  простіше зробити кар'єру у фінансовому секторі і сфері продажів, причому у будь-яких областях - HoReCa, страхування, ІТ, автобізнес, luxury і інше. Інші ж виділяють серед таких галузей не лише ІТ і електронну торгівлю, але й фармацевтичну, виробничу і галузь видобування.

Визначившись з галуззю, кар'єрист повинен вибрати, в якій саме компанії працювати -  вітчизняній чи іноземній.

Існує думка, що швидко зробити кар'єру можна в міжнародній корпорації. Проте, як правило, кар'єра в міжнародній компанії починається для наших співвітчизників з наполегливої праці у представництвах. Лише досягши високих показників на Батьківщині, можна розраховувати на переведення у закордонний офіс. Багато також залежить від рівня компанії. Якщо корпорація вже багато років працює в Україні і всі свої завдання, в принципі, вирішила, то у ній вже все досить "забюрократизовано". Для зростання треба проявляти ініціативу, але якоїсь ініціативи на нижньому рівні у великому бізнесі не вимагають, оскільки усі процеси вже сформовані. Відповідно, зробити швидку кар'єру у великій корпорації можливо лише за умови започаткування певного нового напряму чи проекту.
 Найшвидше можна побудувати кар'єру в «рідних» вітчизняних компаніях. У більшості з них немає жорсткої структури, системи грейдів, і кар'єра може розвиватися непередбачувано і стихійно. Такі компанії дають можливість перескочити через декілька сходинок.

А ось ситуація в міжнародних компаніях, за словами експертів, сильно різниться. Наприклад, у японських компаніях вертикальне зростання практично не передбачається, а в європейських є чітка структура з формалізованою системою грейдів, перескочити яку практично неможливо.RSS лента вакансий

Регион
Сфера деятельности

Рассылка вакансий

Регион
Сфера деятельности
Ваш email
Введите Ваш email