Карта сайта Написать нам

Присылайте нам отзывы и пожелания

Введите сообщение
Введите ваше имя
Введите ваш email

Рекомендовать другу

Порекомендуйте наш сайт друзьям

Введите имя друга
Введите email друга
Введите ваше имя
Введите сообщение

Войти
Основні помилки фрілансера - як їх уникнути?
Важная информация
Раздел: Статьи

Під поняттям «фриланс» (від англ. слова «freelance») часто мається на увазі робота без контракту, позаштатна робота. Іноді фриланс називають телероботою або дистанційною роботою. Фриланс почав набувати популярності в середині 80-х років минулого століття. З розвитком сучасних технологій, появою і широким поширенням Інтернету, можливістю бути «вільним художником» користуються десятки тисяч людей по всьому світу: програмісти, перекладачі, журналісти, письменники.

Якщо ви тільки збираєтеся покинути звичне офісне середовище, то наведений нижче список типових помилок фрилансера з порадами, як їх уникнути, може стати для вас дуже корисним.

Помилка №1: невиконання роботи в строго обумовлений термін (дедлайн)
Репутація будь-якого фрилансера прямо пропорційна його вмінню не порушувати терміни виконання роботи, не заходити за «обмежувальну лінію» (буквальний переклад англійського слова deadline) часу. А репутація для фрилансера - це єдине його надбання. Порушив терміни один раз, другий, третій - і клієнт, втомившись від цього, потягнеться до ваших колег.
Як уникнути помилки: пам'ятайте, що термін виконання роботи так само важливий, як і її якість. Перш ніж почати працювати, оцініть свої можливості - встигнете ви вкластися в строк чи ні. Почавши працювати, поділіть увесь обсяг на декілька частин і виконуйте поетапно.

Помилка №2: надто низькі розцінки
Новачки у фрилансерскій справі часто недооцінюють себе і просять у працедавця менше, ніж насправді вартує їх робота. У цьому немає нічого страшного лише в тому випадку, коли ви тільки починаєте пробувати себе в якості фрилансера і не маєте за плечима досвіду роботи або ділової репутації. Проте як тільки ви відчуєте себе досить досвідченим і кваліфікованим фрилансером, не соромтеся називати реальні суми в якості гонорару.
Як уникнути помилки: перш ніж починати роботу в якості фрилансера, «прозондуйте грунт». Поговоріть зі знайомими, які працюють в тій же сфері, що й ви, прогляньте оголошення в Інтернеті і виведіть для себе суму середнього заробітку.

Помилка №3: сварка з клієнтом
Робочий процес може не завжди проходити гладко, тому будьте готові до того, що в останній момент в сто разів ухвалений план будуть внесені зміни, обсяг робіт буде збільшений, термін здачі скорочений, а до ваших обов'язків додасться ще декілька пунктів. Зрозуміло, свої права як працівника слід відстоювати, але - з холодною головою. Дізнавшись про неприємні для вас зміни в роботі, не слід зривати зло на клієнтові - це непрофесійно і напевно пошкодить вашій майбутній репутації.    
Як уникнути помилки: якщо проблема в клієнтові, головне - не спілкуватися з ним відразу ж після того, як ви дізналися про неприємні для себе новини. Випустіть пар в іншому місці: порозмовляйте з  най    кращим другом, прогуляйтеся, випийте чашку кави. Одним словом, опануйте себе. Потім зв'яжіться з клієнтом і спокійно обговоріть з ним проблему, що виникла. Якщо від вас потрібна додаткова робота, або терміни з якоїсь причини перенеслися, обговоріть можливість виконання вимог клієнта і додаткову винагороду для себе. Не забудьте відмітити, що готові увійти в становище клієнта, але сподіваєтеся, що такі ситуації не повторяться. Таким чином ви продемонструєте, що ви - людина спокійна і професійна.

Помилка №4: один-два джерела доходу
Фрилансер у жодному разі не повинен мати усього один-два джерела доходу. Якщо основный працедавець раптом перестане потребувати ваших послуг, вам загрожує фінансова криза, поки ви не знайдете ще одного великого клієнта.
Як уникнути помилки: працюйте з різними клієнтами. Починаючи свою діяльність в якості фрилансера і знайшовши одного великого клієнта, не зупиняйтеся на досягнутому. Нехай у вас буде декілька клієнтів, які забезпечуватимуть вас постійною роботою (навіть якщо обсяги буду невеликими, ви візьмете кількістю).

Помилка №5: виконання нецікавої роботи
Часто фрилансер хапається за будь-який підробіток, аби отримати додатковий дохід, забувши про те, що перехід на фриланс був пов'язаний якраз із бажанням робити лише те, що цікаво.
Як уникнути помилки: вибирайте для себе те поле діяльності, яке приносить вам не лише матеріальне, але й моральне задоволення. Не бійтеся відмовлятися від пропозицій, які вам нецікаві.

Помилка №6: лінь
Давайте подивимося правді в вічі: бувають дні, коли зовсім не хочеться працювати. У цьому немає нічого страшного, якщо правильно розрахувати свій час і «нагнати» невиконаний обсяг робіт наступного дня. Проте декілька днів ліні означають, що ви самі позбавляєте себе доходу і зриваєте терміни виконання роботи.
Як уникнути помилки: іноді справді треба давати собі відпочити, врешті-решт, багато хто переходить на фриланс саме тому, що сам зможе планувати свій робочий час. Проте якщо «на носі» дедлайн, не давайте собі ніяких послаблень!RSS лента вакансий

Регион
Сфера деятельности

Рассылка вакансий

Регион
Сфера деятельности
Ваш email
Введите Ваш email