Карта сайта Написать нам

Присылайте нам отзывы и пожелания

Введите сообщение
Введите ваше имя
Введите ваш email

Рекомендовать другу

Порекомендуйте наш сайт друзьям

Введите имя друга
Введите email друга
Введите ваше имя
Введите сообщение

Войти
Як виконувати роботу вчасно?
Важная информация
Раздел: Статьи

Роботу варто виконувати робити не лише добре, але й вчасно. В теорії все просто: отримав завдання - сідай і день за днем(чи година за годиною) його виконуй. На практиці ж у змагання з роботою тут же вступають десятки відволікаючих чинників : неконтрольовані емоції, в'яла воля, раптові бажання, перепади настрою і натхнення - слабка людина!
З одного боку, строгий термін здачі проекту багатьом якраз і допомагає зосередитися та відсікти зайве. З іншого - дедлайн як перешкода, за якою починається смуга неприємностей для тих, хто запізнився. Це гнітить і псує настрій заздалегідь, заважаючи справі та змушуючи все відкладати на останній вечір. Робота буксує, час втікає, думка про необхідність колосально напружитися невідступна. Схоже на замкнене коло.
Боротися з дедлайном можна різними способами. Про це і піде мова у нашій статті.
1. Уроки крою!
Метод, який лежить на поверхні, - зменшення завдання шляхом "нарізки" на шматочки. Можливо, багато хто так і чинить неусвідомлено. Краще десять крихітних проблемок, ніж одна велика біда - ця істина відома всім. У співвідношенні з терміном здачі роботи, що наближається, її осяг виглядає неймовірним. І сприймається часто як щось непідйомне, невідоме, за яке не знаєш з якого боку братися. Розділивши загальне завдання на кілька дрібніших, ми перестаємо його боятися: кожен маленький шматочок роботи окремо можна зробити досить швидко.
Приклад: доручений до розробки проект договору можна розбити на окремі пункти. Сьогодні думаємо над правами і обов'язками сторін, завтра - над форс-мажором, післязавтра - над спірними питаннями, а наступного дня зводимо все воєдино і перевіряємо. Схема виглядає більш ніж простою - щоденні зусилля зводяться до двох-трьох годин, а хіба це страшно? Порівняйте з необхідністю продумати, скласти і перевірити увесь договір за одну добу! Звичайно, руки опустяться.
2. Умовно переносимо дедлайн
Отримавши обсяги та дізнавшись про терміни, потрібно відразу ж подумки перенести дедлайн на ближчий час, щоб саме ця дата відкарбувалася в мозку. Пам'ять про реальний термін залишиться, звичайно, але й придумана дата колотиме занепокоєнням. Іноді інформація поступово сплутується в голові - починає раптом здаватися, ніби прозвучали обидві дати, причому пізнішу працедавець призначав "про всяк випадок". Або сама по собі з'являється думка, що здача роботи тоді, коли ми самі намітили. А це, безперечно, спричинить безліч приємних дивідендів.
Приклад: скажімо, справжній дедлайн у нас 20-го, а ми налаштовані закінчити все до 17-го. Природно, часу відпущено менше, ніж вимагається для виконання цієї роботи, але саме в цьому вся «фішка». Включається той самий азарт змагання, який змушує людей хапатися за найважче і намагатися зробити все швидше за всіх. На такій же хвилі в радянські часи цілі колективи брали зобов'язання перевиконати річний план достроково і зустріти Новий рік в листопаді.
3. Швидкий початок
Погодьтеся, продовжувати щось вже почате не так складно, як змушувати себе зробити перший крок. Так зробіть його тоді, коли ще не набули чинності тяжкі роздуми над термінами і не полізли сумніви й небажання - тобто відразу, не відходячи від каси.
Бажано зробити це не просто в день отримання замовлення, а буквально в ту ж годину. Відкласти поточні справи, відійти вбік і написати ту саму першу фразу на чистому аркуші, з якої все розпочнеться. Звичайно, однією фразою мало хто обмежиться: так, слово за слово, і на гребені швидкої реакції виникне приблизний план проекту, або народиться фундаментальна думка, або будуть зібрані необхідні контактні дані.
Хтось витратить 20 хвилин, когось затягне на три години,  зате в перший же день з'явиться точка, від якої танцювати вже не страшно, тому що основний мотив ясний, а деталі - справа техніки. Швидше за все, в подальшій розробці початкова ідея видозміниться, але коли процес запущений, це вже не важливо.
4. Подаруйте собі винагороду
Що б не писали і не говорили про новітні методи дресирування, батіг і пряник залишаються найефективнішими заходами впливу. Особливо, якщо грамотно їх чергувати. Метод чудово підходить до так званих критичних випадків, коли всі попередні терміни давно упущені.
Приклад: дратує необхідність терміново, сьогодні і ось просто зараз готувати аналітичну довідку по страхових випадках, яку треба здати завтра вранці? Складіть графік - три сторінки довідки, потім 45 хвилин перегляду улюбленого серіалу, потім чергові три сторінки, після них дозволяється спорудити бутерброд з ікрою, далі - три сторінки, їм на зміну - довгождане базікання по телефону з приятелем. На цьому довідка закінчиться, і виявиться, що день пройшов непогано. Можна і повторити. Тут головне - не помилитися з поділом часу на справу і потіху, щоб не загратися пряником і все-таки встигнути до терміну.
5. Підміна понять!
Якщо прив'язати дедлайн до значимої, дуже приємної і давно запланованої події у своєму житті, він перестане нервувати і перетвориться із страховища в об'єкт очікування. Неодмінна умова - зроблена до цього ж терміну робота. Яку  подію обрати - особиста справа кожного, аби це були не дурниці, а щось гідне прагнення: "здам проект - і полечу в Париж", "як закінчу матеріал, куплю велосипед". Мозок виразно усвідомлює необхідність скоріше впоратися із завданням, щоб отримати приз, і дає необхідну команду для вольового пориву. Одно справа, коли встигнути треба, а інша - коли хочеться.RSS лента вакансий

Регион
Сфера деятельности

Рассылка вакансий

Регион
Сфера деятельности
Ваш email
Введите Ваш email