Карта сайта Написать нам

Присылайте нам отзывы и пожелания

Введите сообщение
Введите ваше имя
Введите ваш email

Рекомендовать другу

Порекомендуйте наш сайт друзьям

Введите имя друга
Введите email друга
Введите ваше имя
Введите сообщение

Войти
Співбесіда через Skype: тонкощі й особливості
Важная информация

Останнім часом рекрутери все частіше пропонують кандидатам участь в Skype- співбесідах і телефонних інтерв'ю. Про те, що такий вид спілкування гірший, ніж особиста зустріч, ніхто не сперечається. Проте в деяких ситуаціях це найбільш прийнятний варіант комунікації.

Щоб вдало пройти цей етап, пропонуємо вам розглянути складові успішного проходження дистанційного інтерв'ю.

1. Планування
 Узгодьте з менеджером по персоналу точний час спілкування. При цьому дуже важливо мати невеликий запас для усунення можливих технічних неполадок. Якщо ви спілкуєтеся через Skype, то заздалегідь додайте контакти, перевірте апаратуру, наявність запасних каналів зв'язку, щоб була можливість попередити співрозмовника про виникнення непередбачених обставин. Будьте готові до того, що співбесіда може продовжитися трохи більше часу, ніж ви планували спочатку. Погоджуйте із співрозмовником загальний час спілкування. Перед віртуальною зустріччю ще раз подивіться сайт компанії, підготуйте питання, освіжіть у своїй пам'яті основні дані - про вакансію, вимоги, компанію. Не забудьте ім'я того, хто проводитиме співбесіду.

 2. Обладнання
 Потурбуйтеся про швидкість Інтернету, наявність відеокамери, навушників. Постійні збої в роботі техніки накладатимуть негативний відбиток на інтерв'ю, в таких умовах буде складно справити на співрозмовника гарне враження. Бажано не використати вбудовані динаміки ноутбука, так як іноді у такому разі зв'язок значно погіршується.  

3. Увага та зосередженість
 Жодних відволікаючих чинників - мабуть, це одне з найголовніших правил співбесіди по телефону і Skype. Ваше завдання - відокремити особистий і робочий простір. Адже вам не прийде в голову узяти з собою на співбесіду собаку, маленьку дитину і чоловіка. Постарайтеся, щоб під час розмови вам нічого не заважало.

Відволікаючим чинником можуть бути і працюючі у фоновому режимі музичний центр, телевізор, різні комп'ютерні програми. Останні не лише видають звукові сигнали, але і до усього іншого іноді не дають комп'ютеру повноцінно функціонувати, можуть погіршувати якість зв’язку.

 4. Зовнішній вигляд
 Продумайте його! Коли ми вирушаємо на ділову зустріч, то вибираємо певний стиль. Skype- співбесіда - також зустріч, тому зовнішній вигляд має бути відповідним. Сміливо відмовтеся від халата з ромашками на користь повноцінного ділового костюма. І не має значення, який огляд дає камера.
Важливу роль відіграють осанка і поза. Тримайтеся рівно, не підпирайте голову руками, не лягайте на стіл. Корисно контролювати свої рухи, періодично поглядаючи на другу частину картинки, бачити себе "з боку".

5. Впевненість
 Під час телефонної співбесіди чи Skype- інтерв'ю будьте впевнені в собі, енергійні, відкриті. Роль мовлення зростає, оскільки немає прямого особистого контакту. Паузи і слова-"паразити" особливо впадають в око при такому спілкуванні, тому стежте за тим, що і як говорите. У віддаленому форматі інтерв'ю особливо важливо не перебивати співрозмовника, дослухати його до кінця. Це грає велику роль і при звичайній співбесіді, але ціна помилки при спілкуванні через Skype значно зростає - голоси накладаються один на одного і співрозмовник вас не чує.
Пам'ятайте: голос - один з важливих інструментів. Він повинен звучати як мінімум бадьоро, щоб у співрозмовника на тому кінці дроту залишилося позитивне враження від спілкування.

 6. Активність
 Під час співбесіди не соромтеся признатися в тому, що виникли неполадки зі зв'язком. Періодично цікавтеся, чи добре вас чує співрозмовник. Проявляйте активність, ставте питання, залучайте співрозмовника до розмови. Пам'ятайте, у вас з ним спільна мета.

 7. Робота над помилками
 Іноді для самоаналізу корисно записати Skype- співбесіду, щоб надалі скоректувати свою поведінку. Така робота над помилками дозволить вам підвищити ефективність своєї участі в дистанційних інтерв'ю.
Сьогодні телефон і Skype використовують не лише для розмов з друзями, але і в якості ефективного бізнес-інструменту: для проведення нарад, конференцій, семінарів і інших заходів, у тому числі і співбесід. Тому важливо навчитися грамотно використати цю можливість. І тоді Skype- співбесіда стане ще одним кроком на шляху до успішного працевлаштування і трампліном для майбутніх професійних досягнень.RSS лента вакансий

Регион
Сфера деятельности

Рассылка вакансий

Регион
Сфера деятельности
Ваш email
Введите Ваш email