Карта сайта Написать нам

Присылайте нам отзывы и пожелания

Введите сообщение
Введите ваше имя
Введите ваш email

Рекомендовать другу

Порекомендуйте наш сайт друзьям

Введите имя друга
Введите email друга
Введите ваше имя
Введите сообщение

Войти
Як всидіти на двох стільцях, або робота за сумісництвом
Важная информация

Практично кожен з нас може поєднувати дві роботи як з фінансових, так і з кар’єрних міркувань. Наприклад, ви працюєте в рекламному агентстві менеджером для роботи з клієнтами: спілкуєтеся із замовниками, даєте завдання дизайнерові, координуєте роботу друкарень, але в глибині душі плекаєте надію одного разу самому стати дизайнером і зайнятися творчістю. Не маючи достатніх навичок і досвіду, щоб зробити цю роботу основною, ви можете почати поступовий процес переходу : запишіться на курси дизайнерів, починайте брати перші замовлення. Природно, в цей час вам доведеться поєднувати дві роботи, займаючись творчістю у вільний від основної роботи час. Через три-чотири роки, набравшись досвіду, ви зможете остаточно змінити напрям своєї кар’єри і присвятити себе роботі дизайнера.
Візьмемо іншу стандартну ситуацію: людина любить свою справу, але не проти попрацювати додатково. Наприклад, професор викладає в університеті, а у вільний час дає приватні уроки для додаткового заробітку.
Нерідко бувають випадки, коли людина поєднує основну роботу з власним бізнесом. На основній роботі вона цінує стабільний заробіток, позицію, яку займає і статус, який вона дає, можливість взаємодіяти всередині колективу. До того ж, підприємницький бізнес може ще знаходитися на стадії розвитку та не давати достатнього прибутку.

Кому це вдається
Чим більш кваліфікованим є фахівець, тим більше у нього можливостей поєднувати декілька робіт. У його роботі головне  - не час присутності на робочому місці, а якісний результат. Фахівці високого рівня самі будують свій графік роботи і набагато вільніше розпоряджаються власним часом.
Для людей деяких професій поєднувати декілька робіт цілком можливо, зате від інших основна робота вимагає повної віддачі. Наприклад, складно уявити собі хірурга, який після зміни вирушав би на додаткові заробітки. Зате такі професії як фотограф, дизайнер, консультант, експерт, цілком можуть допустити поєднання роботи в декількох компаніях.

Як поєднати?
Працювати на двох і більше роботах нелегко. Адже це завжди додатковий стрес, можливості накладок, обов’язкові перепрацювання, робота у вечірній час та  вихідні. Для когось це вимушена необхідність, єдиний спосіб заробити достатню кількість грошей, для інших - додаткова мотивація. Наприклад, люди підприємницького складу вирізняються надзвичайно високою працездатністю. Вони люблять брати на себе відповідальність і люблять самі планувати свій час. При цьому, якщо вони захоплені тим, що вони роблять, вони можуть успішно і з ентузіазмом присвячувати себе декільком справам одночасно. Тобто поєднувати дві роботи для них може бути не лише приємно, але й продуктивно. Маючи перед собою більше завдань і більше стимулів, вони швидше і краще можуть з ними впоратися.
Головне, не варто забувати, чому ви працюєте в декількох місцях. Якщо ви не готові вкласти в це душу, ситуація буде вас тільки дратувати.

Підводні камені
Якщо ви не хочете втратити свій основний заробіток і бути звільненими, краще не інформувати свого працедавця про те, що у вас є додаткова робота, не зважаючи на те, що ви витрачаєте на неї вільний від основної роботи час. Працедавець може зробити висновок, що якщо у вас залишаються сили на те, щоб працювати в неробочий час, значить ви працюєте не в повну силу. Це приведе не лише до пильного контролю за вашою діяльністю, але й може стати приводом для доручення вам додаткових обов’язків.
Одна з небезпек для керівника в тому, що людина, яка займається двома справами відразу, рано чи пізно може визначитися і зупиниться на одній, покинувши компанію. А якщо це до того ж людина з підприємницькою жилкою, без постійної мотивації вона взагалі може швидко втратити інтерес до основної роботи і піти, відкрити свій бізнес, причому в тій же сфері, склавши конкуренцію своєму колишньому роботодавцю.

Потенціал
З іншого боку, багато керівників починають розуміти, що “багатоверстатники” - люди з підвищеною працездатністю, до того ж не бояться додаткової відповідальності і стресів. Вони упевнені у своїх силах і вміють чітко планувати свій час. Розширення обов’язків і підвищення по посаді буде не лише мотивацією для такого співробітника, але й дозволить йому застосувати свою енергію, знання і управлінську навичку на благо компанії. Якщо ваше керівництво бачить цей потенціал, вас може чекати підвищення по службі.

Немає нічого неможливого. Головне - бажання
Кожна десята людина працює більше, ніж на одній роботі. Для деяких це природний ритм життя, для інших шлях зміни кар’єри або творчої реалізації, для третіх - просто додатковий заробіток. Якою б не була ваша мотивація, якщо ви готові до цього кроку, все добре обдумали і впевнені, що вам це до снаги, що це не позначиться негативно на вашій продуктивності на основній роботі, немає нічого неможливого. Головне, щоб у вас при цьому залишався час для себе, для своїх хобі і просто для відпочинку.RSS лента вакансий

Регион
Сфера деятельности

Рассылка вакансий

Регион
Сфера деятельности
Ваш email
Введите Ваш email