Карта сайта Написать нам

Присылайте нам отзывы и пожелания

Введите сообщение
Введите ваше имя
Введите ваш email

Рекомендовать другу

Порекомендуйте наш сайт друзьям

Введите имя друга
Введите email друга
Введите ваше имя
Введите сообщение

Войти
Як часто варто змінювати місце роботи?
Важная информация

Згідно з даними досліджень ринку праці, більшість претендентів змінюють роботу кожні один−два роки. З плинністю кадрів доводиться мати справу більшості компаній. Західні експерти рекомендують змінювати місце роботи кожні 3-5 років. Спробуємо розібратися скільки часу варто залишатися вірним одній компанії, який термін роботи в компанії можна назвати "оптимальним" і що служить стимулом до зміни місця роботи.


Очевидно, що оптимального і універсального для усіх термін роботи на одному місці не існує. Все дуже суб'єктивно, індивідуально і залежить від конкретних обставин, в яких знаходиться співробітник. Як маленький, так і переконливий стаж роботи в компанії може розцінюватися як перевага, так і як недолік кандидата.
З одного боку, чим довше ви працюєте на одному місці і в одній компанії, тим кращим професіоналом ви стаєте у своїй галузі. Відповідно, зростає ваша вартість на ринку праці і, прийнявши все-таки одного разу рішення про зміну роботи, ви можете сміливо просити у роботодавців більш високу зарплату. Більше того, ваша цінність для потенційних працедавців об'єктивно зростає ще й тому, що ви набуваєте іміджу лояльного співробітника, що не змінює місце за місцем через невелику надбавку до зарплати.

З іншого боку, чим частіше ви міняєте місце роботи, тим різнобічнішим буде ваш досвід, і вам не загрожує "перегоріти" на роботі. До того ж, якщо ви знаєте, як знайти хорошу роботу, правильно поводитеся на співбесідах, то при зміні місць роботи ви кожного разу отримуєте зростання в зарплаті і кар'єрі. Проте при частій зміні місць роботи можна уславитися "літуном". А таких практично усі роботодавці не люблять. Ваша цінність на ринку праці впаде, і, виявившись одного разу без роботи, ви можете зіткнутися з серйозними труднощами при працевлаштуванні. В той же час, якщо претендент дуже довго працював на одному місці(особливо без кар'єрного зростання), у потенційного працедавця виникнуть питання.  А чи досить він активний? Чи є у нього хоч які-небудь амбіції? І чи не тому цей кандидат так довго пропрацював на одному місці, що його ніде більше не хотіли брати на роботу?


Експерти радять молодим фахівцям будувати свою професійну кар'єру з роботи в перспективній компанії і пропрацювати там не менше 2-х років. Навіть якщо поступатимуть пропозиції від інших роботодавців. На подальших місцях роботи теж постарайтеся "протриматися" кілька років. Звичайно ж, за умови, що є можливості для вдосконалення професійних навичок і кар'єрного зростання. Якщо все складається ідеально, то  можна пропрацювати в такій компанії 5 років і навіть більше.


Головне, не розслаблятися і пам'ятати, що рано чи пізно роботу доведеться змінювати. А якщо ви 10 років успішно пропрацювали на одному місці, то цілком могли розгубити навички спілкування з різними категоріями роботодавців і кадрових агентств, досвід успішного проходження співбесід, т як і досвід адаптації в  різних колективах, невеликих і великих компаніях.
Тому навіть якщо ви не збираєтеся змінювати місце роботи, іноді корисно ходити на співбесіди, підтримувати контакти з потенційними роботодавцями, рекрутерами, не відмовлятися від  додаткових пропозицій фрилансу, підтримувати професійні контакти і зв'язки.RSS лента вакансий

Регион
Сфера деятельности

Рассылка вакансий

Регион
Сфера деятельности
Ваш email
Введите Ваш email